Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaDonanımApple Pencil duyuruldu: Pekala beklentileri karşılayabilecek mi?

Apple Pencil duyuruldu: Pekala beklentileri karşılayabilecek mi?

Apple, üçüncü jenerasyon Apple Pencil’ini tanıttı. Bu model, ikinci jenerasyon kaleme nazaran daha uygun fiyatlı olmasına karşın birtakım özelliklerden mahrum. Yeni eser, not alma, günlük yazma üzere temel süreçler için ülküdür; ancak yaratıcı profesyoneller için önerilmez. Bu model, birinci ve ikinci kuşak ortasında bir pozisyonlandırmaya sahip.

Yeni Apple Pencil, evvelki modellerle tıpkı dizayna sahip: mat bir bitişe ve iPad’in yanına manyetik olarak takılabilen düz bir yüzeye. Lakin kablosuz şarj özelliği eksik. Bunun yerine pil ömrünü korumak için uyku moduna geçiyor. Eserin boyutları 7.5 x 155 mm ve yükü 20.5 gram.

Apple Pencil duyuruldu: Pekala beklentileri karşılayabilecek mi?

Kullanım açısından yeni Apple Pencil, piksel başına doğruluk, düşük gecikme mühleti ve eğim hassasiyeti sunuyor. iPad Pro modellerinde “hover” özelliğini destekliyor. Lakin, bu sürümde ikinci kuşak kalemin sahip olduğu basınç hassasiyeti, kablosuz şarj ve eşleştirme, çift tıklama özellikleri bulunmuyor.

Apple, yeni kaleme USB-C portu için kaydırılabilir bir kapak eklemiş. Ayrıyeten bu aksesuar, USB-C dayanaklı iPad’lerle uyumlu. Bu iPad’ler; üçüncüden altıncıya kadar olan iPad Pro 12.9, birinci ile dördüncü kuşak iPad Pro 11, dördüncü ve beşinci jenerasyon iPad Air, onuncu kuşak iPad ve altıncı kuşak iPad Mini’yi içeriyor.

USB-C ile yeni Apple Pencil, 79$ fiyat etiketiyle geliyor. Eğitim için ise 69$. Öbür para ünitelerinde fiyatlandırması ise 95€ ve 7,900 Rs olarak belirlenmiş. Eser, Kasım ayının başlarında satın alınabilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar