Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaYazılımApple'ın Facetime düzenlemesi kullanıcıları ikiye böldü

Apple’ın Facetime düzenlemesi kullanıcıları ikiye böldü

Apple’ın iOS 17 ve macOS Sonoma için yaptığı son güncellemeler, aygıtınızı daha eğlenceli ve etkileşimli kılma vaadiyle dolu. Bu güncellemeler, bağlantısı daha canlı kılma kelamı verirken, daha önemli bir tonun gerektiği durumlarda birçok reaksiyon toplamaya başladı.

FaceTime’da kullanıcılar artık kolay el hareketleriyle 3D reaksiyonlar, emojiler ve öteki görsel efektler ekleyebiliyor. Örneğin, baş parmak üst hareketi bir 3D emojinin ortaya çıkmasını sağlıyor ve öbür hareketler ekran üzerinde balon yahut hatta havai fişeklerin belirmesine neden olabiliyor. Bu, kağıt üzerinde eğlenceli görünse de, pratiğe döküldüğünde herkes bu durumu komik bulmuyor.

Buna en çarpıcı örneklerden biri, tele sıhhat bölümünden geldi. Terapistinizle önemli bir mevzuyu tartışırken, bir noktayı onaylamak için baş parmağınızı kaldırdığınızda ekranınızda havai fişeklerin patlaması tuhaf bir durum oluşturdu. Matt Haughey’in Mastodon üzerinde paylaştığı bir kullanıcı tam olarak bu durumu yaşadı. Bu yüzden SimplePractice isimli tele sıhhat hizmeti, varsayılan olarak açık olan FaceTime’ın bu dikkat cazip özellikleri hakkında ihtarlar yayınlamaya başladı.

Apple’ın Facetime düzenlemesi kullanıcıları ikiye böldü

Ancak sorun yalnızca terapi seanslarıyla sonlu değil. Resmi bir iş görüşmesindeyken istemeden yaptığınız bir el hareketi ekranınızda konfeti yağmasına neden olursa? Bu, bir iş tartışmasının tonuna hiç uymaz.

Bu 3D reaksiyonları devre dışı bırakabilirsiniz, lakin birçok kullanıcı bu özelliğin varlığından haberdar değil. Bu nedenle, bazen istenmeyen ve uygunsuz anlara yol açabiliyor. Önemli konuşmalar için FaceTime’ı kullananlar için, Apple’ın etkileşimleri canlandırma gayreti güzel niyetle yapılmış bir yanılgı olabilir. Şu an için, bazen daha azı, artırılmış gerçeklik çağında bile daha fazladır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar