Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaArtık reklam engelleyiciler ile YouTube'a giremeyeceksiniz!

Artık reklam engelleyiciler ile YouTube’a giremeyeceksiniz!

Google, YouTube’un reklam siyasetlerini güncellemeye devam ediyor ve son periyotta reklam engelleyici kullanıcıları amaç alan yeni bir siyaset Türkiye ve başka ülkelerde uygulanmaya başlandı. Bu güncelleme, reklam engelleyicileri kullanan YouTube kullanıcıları için birtakım kıymetli değişiklikler getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda test edilmeye başlanan bu yeni altyapı, YouTube’un fiyatlı hizmeti olan YouTube Premium aboneleri dışındaki kullanıcılar için reklam engelleyici kullanımını kısıtlıyor. Bilhassa AdBlock üzere reklam engelleyici eklentileri kullanan bireyler, bu değişikliği fark ediyorlar.

Artık reklam engelleyiciler ile YouTube’a giremeyeceksiniz!

Google’ın yeni siyasetine nazaran, reklam engelleyici etkinleştirildiğinde YouTube’da sırf üç görüntü izlemeye müsaade veriliyor. Akabinde görüntü oynatıcı otomatik olarak kapatılıyor. Bu, reklam engelleyici kullanıcıların YouTube’da kesintisiz ve reklamsız bir tecrübe yaşamalarını engelliyor. Fakat YouTube Premium aboneleri için bu kısıtlamalar geçerli değil.

Türkiye’de de uygulanmaya başlanan bu siyaset, Google’ın reklamverenlerin reklamlarının daha fazla izlenmesini ve tıklanmasını sağlama emelini taşıyor. Reklam engelleyici kullanıcıların sayısının artması, reklam gelirlerini olumsuz etkileyebilir ve bu nedenle Google, reklam engelleyici kullanımını sınırlamaya yönelik bu adımı atmış olabilir. Ayrıyeten şirketin temel gayesi, reklamlardan sıkılan kullanıcıları daha fazla Premium hizmetine yönlendirmek ve gelirlerini arttırmak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar