Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaArtık Skype da akıllanıyor!

Artık Skype da akıllanıyor!

Dijital dünya, kullanıcılara daima olarak yeni tecrübeler sunma peşinde. Bu mevzuda öncü olan Microsoft, Bing Chat isimli akıllı sohbet robotunu kullanıcılarına daha uygun bir tecrübe sunmak için çeşitli eserlerine entegre ediyor. Bing Chat, yapay zeka teknolojisiyle desteklenen ve kullanıcının yazdığı iletileri farklı tonlarda yine yazabilen bir teknolojidir.

Son vakitlerde bu teknoloji, tanınan irtibat platformlarından biri olan Skype’a eklendi. Skype Insider 8.104 sürümünde görmeye başladığımız Tone Rewrites özelliği, kullanıcıların yazdığı metni değişik tonlarda yine yazabilme imkanı sağlıyor. Örneğin, bir bildirisi daha profesyonel ya da daha gündelik bir tonla tekrar yazabilirsiniz. Dahası, alaycı bir lisanda yazılmış iletileri bile yine düzenleyebilirsiniz.

Artık Skype da akıllanıyor!

Bunun nasıl çalıştığına gelirsek: Kullanıcı bir bildiri muharrir ve akabinde bu iletisi hangi tonla yine yazmak istediğini belirleyen bir menüye erişir. Bu menüde belirtilen tonlara nazaran Bing Chat, bildirisi yine düzenler.

Bu düzenlemeler tamamlandığında, kullanıcıya iki seçenek sunulur: yeni metni onaylamak yahut eski metne geri dönmek. Şayet sonuçlar tatmin edici değilse, tonu değiştirerek tekrar denemek de mümkündür. Fakat unutulmamalıdır ki bu özellik herkese birebir anda sunulmuyor. Yani şayet çabucak erişiminiz yoksa, bir mühlet bekleyerek tekrar denetim edebilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar