Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaOtomobilAudi'nin yaklaşan elektrikli R8 harika arabasının manzaraları mest etti

Audi’nin yaklaşan elektrikli R8 harika arabasının manzaraları mest etti

Audi, elektrikli R8 üstün otomobil konseptiyle araba dünyasına geri dönüş yapıyor ve bu da şirketin yüksek performanslı elektrikli araçlara olan bağlılığını gösteriyor. Audi’nin Teknik Gelişim başkanı olan Oliver Hoffmann, Volkswagen Kümesi’nin yakında piyasaya sürülecek olan Ölçeklenebilir Sistem Platformu (SSP) üzerine kurulmuş üçüncü kuşak bir R8 hakkında ipuçları verdi. Audi’nin 2026 yılına kadar büsbütün elektrikli bir platforma geçiş yapmayı hedefliyor. Bu mevzuda, Audi’nin 2025 yılına kadar içten yanmalı motorlu modellerin üretimini durdurma ve 2026’dan itibaren büsbütün elektrikli olma amacı bulunuyor. SSP platformu bu gaye için kritik bir değere sahip ve VW Kümesi’nin gelecekteki elektrikli araçlarının %80’ini desteklemesi bekleniyor. R8’in ayrıntıları şimdi sonlu olsa da, Hoffmann bu aracın geliştirilmesine aslında başlandığını doğruladı.

Ancak Audi’nin birinci önceliği R8 değil. Şirket, birinci olarak 2024’te Porsche ile ortaklaşa geliştirdiği Premium Platform Electric (PPE) üzerinde geliştirilmiş Q6 E-Tron’u piyasaya sürecek. Porsche, Audi’nin VW şemsiyesi altındaki kardeş markası olarak bilinir ve bu marka da K1 kod isimli yüksek performanslı bir elektrikli SUV üzerinde çalışıyor. Bu araç, bu on yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve performans ve iç lüks hususlarında yeni bir devrin başlangıcını simgeliyor. Porsche’nin Mission X konsepti de gelecekteki bir elektrikli harika arabası işaret ediyor.

Audi’nin yaklaşan elektrikli R8 üstün arabasının imajları mest etti

Sonuç olarak, Audi’nin elektrikli R8’i yalnızca diğer bir otomobil değil; bu, markanın büsbütün elektrikli bir geleceğe gerçek ilerlerken benimseyeceği yeşil kimliği belirleyen bayrak taşıyan model olabilir.

İnanç Can Çekmez: Audi'Nin Yaklaşan Elektrikli R8 Harika Arabasının Manzaraları Mest Etti 1

Diğer yandan, Xiaomi 14 Pro, kamera alanındaki değişikliklerle dikkat çekiyor. Modüllerin bulunduğu alan daha büyük ve biraz daha kalın. Bunun yanı sıra, Xiaomi 14 Pro‘nun boyutu 13 Pro’ya nazaran biraz daha küçük görünüyor. Birebir vakitte, kılıfın dizaynına bakarak, serinin daha düz ve keskin bir dizayna sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Ancak Xiaomi 14 serisi hakkında her şey olumlu değil. İki model, bir tarafıyla değerli bir farka sahip. Kılıflara dayanarak, Xiaomi 14 Pro’nun çerçevesinde çift hoparlöre sahip olduğunu, lakin standart 14 modelinin arama hoparlörü ile alt hoparlörü stereo ses elde etmek için kullanabileceğini söyleyebiliriz. Bu, gerçek bir tek hoparlöre sahip olmaktan daha uygundur, fakat evvelki modellerdeki çift hoparlörlere nazaran bir düşüş olarak kıymetlendirilebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar