Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunBattlefield 2042’nin kötü çıkışı, etkisini hissettiriyor!

Battlefield 2042’nin kötü çıkışı, etkisini hissettiriyor!

EA ve DICE ortaklığında geliştirilip piyasaya sürülen Battlefield 2042, kötü çıkışının etkilerini üzerinden atamadı. Oyuncuların büyük eleştirilerini alan oyun, kimilerine göre tüm zamanların en kötü Battlefield oyunu olarak bile seçildi. Durumu toparlamak isteyen DICE ise yoğun eleştiriler almaya devam ediyor.

Oyuncuların agresif yorumlarına maruz kalan şirket, sosyal medya platformlarında zor anlar yaşıyor. Twitter‘dan gelen tepkilerin üstüne, oyunun Battlefield 2042 sayfası da tehlike altında.

Battlefield 2042 Reddit sayfası, kapanabilir

Oyuncular, bir an önce oyunun düzelmesini beklerken EA iletişim direktörü Andy McNamara’nın attığı tweet sinirleri yükseltti. Yazılım ekibinin tatilden döndüğünü ve çalışmaların devam edeceğini aktaran McNamara, çok ciddi tepkiler aldı. Paylaşımını daha sonra silen direktör, geliştiricilerin de tam konsantre olabilmesi için tatile ihtiyacı olduğunu yineledi. Ancak oyuncular, Battlefield 2042‘nin çıkmamış bir yapım olduğunu belirterek, sorunların düzelmesini talep etti.

Şinasi Kaya: Battlefield 2042’nin kötü çıkışı, etkisini hissettiriyor! 1

Twitter‘da başlayan ve hakaretlere varan tartışma, bir diğer ünlü sosyal medya platformu Reddit‘e yansıdı. Bir grup oyuncu, EA ve DICE‘a öfkelerini kusarken, yoğun tartışmalar nedeniyle platformun alt konusundaki Battlefield 2042 geliştiricileri, birer birer topluluktan ayrılma kararı aldı. Durumun erkenden farkına varan topluluk yöneticileri ise, oyuncuları uyardı.

Toksik yorumlardan herkesin kaçınması gerektiğini savunan yöneticiler, platformdaki tartışma kültürünün kaybolduğunu belirtti. Bu durumun düzelmesi gerektiğini aktaran Reddit yöneticileri, oyunculara 3 farklı seçenek sundu. İlk seçenek, tartışma dozunun düzene getirilmesi ve topluluğun kapatılmaması olurken, ikinci seçenekte de eğer bu yaklaşım sürerse konuların silineceği belirtildi. Üçüncü ve son opsiyonda ise topluluğun komple kapatılacağı ve cezaların verileceği açıklandı.

Şimdilik konuyla alakalı yeni bir gelişme yaşanmazken, oyuncuların öfkelerinin dinmesi bekleniyor. Özellikle oyuncular için önemli bir platform olan Reddit, sert kararlarıyla durumu yatıştırmayı başarabilir. Öte yandan DICE cephesi, tatil dönüşü çalışmaların devam ettiğini belirtti ve oyunun düzeleceğini aktardı. Bakalım günün sonunda Battlefield 2042 oyuncuları memnun olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Peki sizler Battlefield 2042 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar