Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaOtomobilBir Devir Kapanıyor: Volkswagen Golf'ün Tamamen Elektrikli Olacağı Tarih Belli Oldu

Bir Devir Kapanıyor: Volkswagen Golf’ün Tamamen Elektrikli Olacağı Tarih Belli Oldu

Alman otomobil devi Volkswagen, en popüler modellerinden biri olan Golf’te değişikliklere gidileceğini duyurdu. Açıklamaya göre sekizinci nesil Golf modelleriyle içten yanmalı motor devri kapanacak.

Markanın binek otomobil departmanının başında olan Thomas Schafer, dokuzuncu nesil Volkswagen Golf’ün tamamen elektrikli olacağını belirterek bir ilke imza atılacağını duyurdu.

Tamamen elektrikli Golf, 2028’de gelecek, 

Ulaş Utku Bozdoğan: Bir Devir Kapanıyor: Volkswagen Golf'Ün Tamamen Elektrikli Olacağı Tarih Belli Oldu 1

Volkswagen, Golf modellerinde içten yanmalı motorun sonunu getirecek dokuzuncu neslin 2028 yılında yollarda olmasını planladığını söylüyor. Otomobil devi, tamamen elektrikli dönemde GTI ve R versiyonlarını görmeye devam edeceğimizi de ekledi.

Tamamen elektrikli Golf, şirketin yeni SSP platformunda inşa edilecek ve bu konuda bir ilk olacak. Bu sayede, 800 voltluk elektrikli mimari ve daha hızlı şarj gibi özellikler araçta yer alacak. Ayrıca otonom sürüş gibi gelişmiş sürüş yardım paketlerinin de araçta bulunabileceği söyleniyor. Son olarak elektrikli Golf’ün, mevcut ID.3 ve yakında gelecek ID.2’nin yanına yerleşerek şirketin elektrikli ürün yelpazesine katılacağını belirtelim.

Bu arada şu anki Golf 8’den de bahsetmeden geçmemek gerek. Volkswagen, mevcut modelin popülaritesini koruması için Avrupa Birliği’nin emisyon düzenlemelerine uyum sağlayacak şekilde yenileneceğini söylüyor. Yani 2028’e kadar içten yanmalı motora sahip yeni bir Golf daha göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar