Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaOyunBir Ubisoft Hesabınız Varsa, Mailinizi Kontrol Etmek İsteyebilirsiniz: Hesabınız, İçindeki Oyunlarla Kapatılabilir!

Bir Ubisoft Hesabınız Varsa, Mailinizi Kontrol Etmek İsteyebilirsiniz: Hesabınız, İçindeki Oyunlarla Kapatılabilir!

Far Cry ve Assassins Creed serileriyle adından söz ettiren dev oyun şirketi Ubisoft, belli bir süre boyunca aktif edilmeyen hesapları, içerisindeki oyunlarla birlikte sileceğini doğruladı. 

Twitter’daki bir Ubisoft kullanıcısı, hesabıyla ilgili aldığı bir maili sosyal medyada paylaştı. Paylaşımda, hesabın kapanmaması için atılan maili görmeniz ve linke tıklayarak hesabın kapanmasına engel olmanız gerektiği görüldü. 

Ubisoft hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir!

“Aktif olmayan Ubisoft hesabınızı geçici olarak askıya aldık ve Kullanım Koşullarımıza uygun olarak 30 gün içinde kalıcı olarak kapatacağız. Ubisoft hesabınızı korumak istiyorsanız, aşağıdaki iptal düğmesine tıklayarak kapatılmasını iptal edebilirsiniz.”

Twitter kullanıcısı @PC_enjoyer, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Kullanıcı, Ubisoft’tan gelen “Hesap Kapatmayı İptal Et” mailini paylaştı. Buna göre, bu mail geldikten sonraki 30 gün içerisinde Ubisoft hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinecek. İçerisindeki oyunlar da buna dahil.

Şinasi Kaya: Bir Ubisoft Hesabınız Varsa, Mailinizi Kontrol Etmek İsteyebilirsiniz: Hesabınız, İçindeki Oyunlarla Kapatılabilir! 1

Kullanıcının paylaştığı tweet’e yanıt veren Ubisoft ise durumu doğruladı. Şirket, “Sadece 30 gün içinde (resimde gösterilen e-postayı aldıktan sonra) hesabınıza giriş yaparak ve e-postada bulunan Hesap Kapatmayı İptal Et bağlantısını seçerek hesabınızın kapatılmasını önleyebileceğinizi belirtmek istedik.” dedi.

Gelen bilgilerde buradaki belirli sürenin ne kadar olduğu kesin değil. Ancak bir rapor, hesabın kapanması için pasif kalma süresini tahmini 4 yıl olarak belirtiyor.

Bazı kullanıcılar Ubisoft’un bu hamlesini abonelik hizmetine üye çekmek için yaptığını söylerken bazıları ise bu durumun yasalara aykırı olduğunu söylüyor. 

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar