Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaOyunBlizzard, Türk Lirası İle Ödeme Kabul Edecek

Blizzard, Türk Lirası İle Ödeme Kabul Edecek

Özellikle Türk Word of Warcraft, Overwatch ve Call of Duty oyuncularının uzun zamandır Blizzard’dan bir konuda şikâyeti vardı: Blizzard, kendi oyun satış platformu Battle.net’te Türk Lirası desteği sunmuyordu. Bu da Türk oyuncuların sabit bir fiyat yerine güncel döviz kuru üzerinden alışveriş yapmalarına neden oluyordu.

Bugün, Blizzard’dan sevindiren bir haber geldi. Tüm kullanıcılarına bir e-posta gönderen Battle.net, platforma yeni para birimleri için destek geleceğini açıkladı. Battle.net’te desteklenecek yeni para birimleri arasında en sonunda Türk Lirası da yer aldı. Şirket tarafından gönderilen mesaj şu şekildeydi:

Battle.net’e Türk Lirası desteği geliyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Blizzard, Türk Lirası İle Ödeme Kabul Edecek 1

“Battle.net, platformda desteklediğimiz para birimlerini düzenli olarak inceliyor. En son değerlendirmenin ardından, platforma birkaç yeni para birimi eklemeyi planlıyoruz. Bu yeni para birimleri şu şekilde:

  • Gürcü Larisi
  • Türk Lirası
  • Kazakistan Tengesi
  • Ukrayna Grivnası”

Battle.net, Türk Lirası’nın da arasında olduğu yeni para birimlerinin 4 Mayıs 2022 tarihinden itibaren platforma ekleneceğini açıkladı. Öte yandan bu haber, aynı zamanda Blizzard ve Activision oyunları için de sonunda Türkiye’ye özel bölgesel fiyatlandırma gelebileceğinin işaretçisi oldu. Battle.net, şu anlık bölgesel fiyatlandırma hakkında bilgi vermediği için bu konuda henüz kesin bir şey söyleyemiyoruz…

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar