Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOtomobilBol Tarz ve Teknoloji sizi her yerde vurgulayacak: Jaguar XF 300 Sport...

Bol Tarz ve Teknoloji sizi her yerde vurgulayacak: Jaguar XF 300 Sport geliyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Bol Tarz Ve Teknoloji Sizi Her Yerde Vurgulayacak: Jaguar Xf 300 Sport Geliyor! 1

Jaguar, F-Pace SUV’ye yeni donanım seviyeleri ve özelliklerin eklenmesinin ardından İngiliz lüks otomobil üreticisi, sedan modellerinde bir dizi güncelleme yaptı. 300 Sport modelleri olarak bilinen XE ve XF, Black Pack, Gloss Black kontrast tavan ve gizlilik camı gibi benzersiz dış tasarım geliştirmeleri aldı.

Bu ince eklemeler, iki tehditkâr görünümlü sedanı ortaya çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bol Tarz Ve Teknoloji Sizi Her Yerde Vurgulayacak: Jaguar Xf 300 Sport Geliyor! 3

Hem daha sportif görünen XE hem de XF, 20 inç jantlar alıyor, ancak XF modeli iki farklı renkte sunulmakta. Siyah ekli Parlak Gümüş standart iken, alıcılar isterlerse tamamen siyah öğeleri de seçebilir. Ayrıca ek ücret karşılığında panoramik bir açılır tavan da mevcut, ancak yakışıklı XF Sportbrake isteyenler sabit bir panoramik cam tavanla yetinmesi gerekecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bol Tarz Ve Teknoloji Sizi Her Yerde Vurgulayacak: Jaguar Xf 300 Sport Geliyor! 5

Bu çarpıcı güzel görünüm, buna uyum sağlayacak güce de ihtiyaç duyar ve Jaguar bu konuda da hayal kırıklığına uğratmıyor. Benzinle çalışan 2.0 litrelik dört silindirli Ingenium motor, 296 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üretiyor. XE’de bu rakam, 100 kmh’ye sadece 5,6 saniyelik hızla çıkması demek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bol Tarz Ve Teknoloji Sizi Her Yerde Vurgulayacak: Jaguar Xf 300 Sport Geliyor! 7

Daha ağır olan XF ise biraz daha yavaş ve 100 km / saat hıza 5,8 saniyede ulaşıyor. Her iki model de 250 kmh’lik maksimum hız varken, yumuşak geçişli sekiz vitesli bir otomatik şanzıman kullanılıyor.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar