Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaİnternetBu kadarı da fazla! İnternetin yasaklanması için düğmeye basıldı!

Bu kadarı da fazla! İnternetin yasaklanması için düğmeye basıldı!

Çin Hükümeti, internet bağımlılığını azaltmak ve gençlerin sağlıklı bir hayat usulü geliştirmelerine yardımcı olmak gayesiyle kıymetli bir adım atmaya hazırlanıyor. Yapılan duyuruya nazaran 18 yaş altındaki bireylerin internet kullanımı kısıtlanacak ve bu yaş kümesindeki bireyler, sabah saat 06.00 ile akşam 22.00 ortasında internete erişemeyecek.

Çin, son yıllarda internet ve teknoloji kullanımının süratli bir formda yaygınlaştığı ülkelerden biri oldu. Özellikle genç nüfusun ağır olarak kullandığı internetin çocukların ve gençlerin ömür kalitesini olumsuz tarafta etkilemesi ve internet bağımlılığının artması, ülke idaresinin dikkatini çeken bir mevzu haline geldi.

Çin hükümeti interneti yasaklamaya hazırlanıyor!

18 yaş altındaki bireylerin internet kullanımının kısıtlanmasına yönelik adım, gençlerin daha istikrarlı bir ömür biçimi benimsemelerine katkı sağlamayı hedefliyor. Sabah saat 06.00 ile akşam 22.00 arasında internete erişimin engellenmesiyle, gençlerin toplumsal etkileşimlerini arttırması, derslerine ve eğitimlerine daha fazla odaklanması ve fizikî aktivitelere daha çok vakit ayırması bekleniyor.

Çin Hükümeti’nin internet kullanımını kısıtlama kararı, çocuk ve ergenlerin zihinsel ve fizikî sıhhatini korumak için alınan kıymetli bir tedbir olarak bedellendiriliyor. Uzmanlar, çok internet kullanımının çocukların ve gençlerin gelişim süreçlerine olumsuz tesir ettiğini ve bağımlılık üzere meseleleri beraberinde getirebileceğini belirtiyorlar.

Ancak bu tıp bir kısıtlamanın uygulanması, beraberinde kimi zorlukları da getirebilir. Bilhassa eğitim ve dijital çağın gerektirdiği teknoloji kullanımının, birtakım öğrenci ve aileler için günlük hayatın bir kesimi olduğu düşünülürse, internet erişiminin belli saatlerde kısıtlanması, kimi öğrenciler ve aileler ortasında reaksiyonlara neden olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar