Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaYazılımCall of Duty, 1 yıl içinde 50 milyon oyuncu kaybetti

Call of Duty, 1 yıl içinde 50 milyon oyuncu kaybetti

Şinasi Kaya: Call Of Duty, 1 Yıl Içinde 50 Milyon Oyuncu Kaybetti 1

Yayıncılığını Activision‘ın yaptığı, oyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan Call of Duty için işler kötü gidiyor. 

50 Milyon Oyuncu Kaybı

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan resmi rapora göre Call of Duty oyunları 2021 Mart’tan, 2022 Mart’a kadar 50 milyon oyuncu kaybetmiş durumda. Bu oyuncu kaybı dediğimiz gibi tüm oyunlardan kaybedilen oyuncu sayısı. Büyük bir ihtimalle en büyük kayıp mobil oyun, Vanguard ve Warzone’da. 2021 Mart’ta 150 milyon aylık aktif oyuncuya sahip olan Call of Duty’nin Mart 2022’deki aylık aktif oyuncu sayısı 100 milyona düşmüş duruda.

Battlefield 2042 ve FIFA 22, Xbox Game Pass ve EA Play gelebilir

1 gün önce eklendi

Pandeminin etkisinin de azalması ve neredeyse kalmamasıyla birlikte bu yıl oyun satışlarında ve oyuncu sayısında bir düşüş var. Call of Duty’deki ana düşüşün sebebi de büyük bir ihtimalle bu ancak son çıkan Vanguard’ın beklentileri hiç karşılamaması da sebeplerden birisi. Bu yıl sonunda çıkış yapacak olan Modern Warfare 2 ile birlikte sayı tekrar yükselecektir ancak asıl yükseliş büyük bir ihtimalle 2023 yılında olacak çünkü birkaç farklı oyun çıkması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty, 1 yıl içinde 50 milyon oyuncu kaybetti

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar