Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaYazılımChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor!

ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor!

Yapay zeka alanında büyük bir çığır açan ve OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, son vakitlerde ziyaretçi trafiğinde yaşadığı düşüşle gündemde. Bu düşüş, yapay zeka teknolojilerine olan ilginin yavaşlamış olabileceği yahut süreksiz bir durumdan kaynaklanabileceği düşünülse de, OpenAI tarafından bu trendin nedenleri üzerinde çalışılıyor.

ChatGPT, yapay zeka ve doğal lisan sürece alanında kıymetli bir dönüm noktası olarak kabul edildi ve çıkış yaptığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Kullanıcılar, ChatGPT’yi metin tabanlı sohbetlerde yahut bilgi edinme emelli kullanmaktan büyük keyif aldılar. Fakat son aylarda ChatGPT web sitesine olan ziyaretlerde besbelli bir düşüş yaşandı.

ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor!

Verilere nazaran, Temmuz ayında ChatGPT web sitesine olan ziyaretler yüzde 10’dan fazla azaldı ve Ağustos ayında da yüzde 3’ten fazla bir düşüş yaşandı. Bu düşüş, OpenAI’nin dikkatini çekti ve nedenlerini anlamak için bir araştırma başlattı.

Birçok uzman, bu düşüşün süreksiz bir durum olabileceğine inanıyor. Yapay zeka teknolojileri ekseriyetle dalgalı bir ilgi görebilir ve kullanıcı trafiği vakit zaman dalgalanabilir. Bilhassa yaz aylarında, tatiller ve mevsimsel değişiklikler nedeniyle internet trafiğinde düşüşler yaşanabilir.

Bununla birlikte, OpenAI, ChatGPT’ye olan ilginin gerilemesinin altında yatan daha derin nedenleri de araştırıyor. Tahminen de kullanıcıların beklentilerini karşılayamama yahut farklı beklentileri olma ihtimali üzerinde duruluyor olabilir. Bu çeşit ziyaretçi trafiği düşüşleri, yapay zeka geliştiricileri için kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak teknolojilerini daima olarak güzelleştirmenin değerini bir defa daha vurguluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar