Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaYazılımÇin en gelişmiş ChatGPT rakibini tanıttı: SparkDesk

Çin en gelişmiş ChatGPT rakibini tanıttı: SparkDesk

İnanç Can Çekmez: Çin En Gelişmiş Chatgpt Rakibini Tanıttı: Sparkdesk 1 Sohbet robotu furyasına katılan firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Çinli ses tanıma ve yapau zeka şirketi iFLYTEK de kendi geliştirdiği “SparkDesk” ile pazara dahil oldu. OpenAI’nin ChatGPT’si ile rekabet edecek yapay zeka modeli resmi olarak tanıtıldı.

Sunum sırasında iFLYTEK CEO’su Liu Qingfeng, Çince ve İngilizce lisanlarında bir dizi test gerçekleştirdi. Sohbet robotundan öğrenci kompozisyonlarını değerlendirmesi ve Konfüçyüs‘ün 2008 Pekin Olimpiyatları’na iştirakiyle ilgili varsayımsal bir öykü yazması istendi.

İnanç Can Çekmez: Çin En Gelişmiş Chatgpt Rakibini Tanıttı: Sparkdesk 3

Çinli ChatGPT rakipleri artıyor

SparkDesk kendisine verilen misyonları muvaffakiyetle tamamladı ve aktiflik iştirakçilerinden gelen çeşitli soruları yanıtladı. Qingfeng, şirketin İngilizce manaya konusunda ChatGPT’yi yakalama ve Çince manaya konusunda OpenAI’yi geçme niyetinde olduğunu söz etti.

Bu ortada iFLYTEK’in kendi sohbet robotunu geliştirmeye karar veren tek Çinli şirket olmadığını belirtelim. Daha evvel Çinli internet devi Baidu‘nun da ChatGPT’ye rakip bir yapay zeka modeli oluşturduğu bildirilmişti. Ayrıntıları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar