Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaOtomobilCybertruck'ın dayanıklılığı birinci kazada test edildi

Cybertruck’ın dayanıklılığı birinci kazada test edildi

Bu ayın başlarında, Tesla uzun vakittir beklenen Cybertruck’ını nihayet piyasaya sürdü. Bir bilim kurgu sinemasından çıkmış üzere görünen bu araç, tüm dünyada büyük ilgi gördü. YouTube, bu kamyonla ilgili günlük görüntülerle dolup taşıyor. Fakat, kimse 100.000 dolarlık bir aracı yok etmek istemediği için, aracın dayanıklılığı hakkında fazla bilgi yok. Bununla birlikte, Tesla Cybertruck’ın birinci trafik kazası raporu, aracın dayanıklılığı hakkında güçlü bir ipucu sağladı. İşte ayrıntılar…

Bir Reddit kullanıcısı, Tesla Cybertruck’ın karıştığı birinci kazayla ilgili imgeleri paylaştı. California polis raporlarına nazaran, Cybertruck ile Toyota Corolla ortasındaki çarpışma sonucu vefat olmadı ve her iki şoför de hafif yaralandı. Kazadan çabucak sonra paylaşılan manzaralar, Elon Musk’ın Cybertruck’ın “yıkılmaz” yapısı hakkındaki açıklamalarını takviyeler nitelikte.

İnanç Can Çekmez: Cybertruck'In Dayanıklılığı Birinci Kazada Test Edildi 1

Cybertruck’ın dayanıklılığı birinci kazada test edildi

Ne yazık ki, kazayla ilgili tüm ayrıntılara sahip değiliz. Fakat fotoğraflardan anlaşılacağı üzere hayli şiddetli bir çarpışma yaşandı. Araçlara verilen hasar hayli şaşırtan. Corolla neredeyse enkaz halindeyken, Cybertruck’ın kazaya karıştığını anlamak bile güç. Doğal ki, kimi açılardan durum farklı yorumlanabilir. Elbette Cybertruck da hasar görmüş olabilir, lakin bu hasar göz gerisi edilebilir seviyede olabilir.

Bu tıp durumlarda, bir aracın ne kadar sağlam olduğunu anlamak için gerçek dünya şartlarında yaşanan kazalar kıymetli bir ölçüt haline geliyor. Tesla Cybertruck’ın birinci kazasından sonra ortaya çıkan imajlar, aracın dayanıklılığı konusunda umut verici. Bilhassa de bu türlü bir yüksek maliyetli aracın, bu çeşit bir kazadan sonra bile büyük oranda hasarsız kalabilmesi, Tesla’nın dayanıklılık konusundaki tezlerini dayanaklar nitelikte. Elbette, daha fazla test ve gerçek dünya senaryoları, bu bahiste daha net bilgiler sağlayacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar