Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilDell’den Surface Pro rakibi geliyor: XPS 2’si 1 ortada

Dell’den Surface Pro rakibi geliyor: XPS 2’si 1 ortada

İnanç Can Çekmez: Dell’den Surface Pro Rakibi Geliyor: Xps 2’Si 1 Ortada 1

XPS modelleri ile Windows tarafında MacBook’a karşı güzel alternatifler sunan Dell, XPS ailesini genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda XPS 13 Plus’ı tanıtan Dell, şimdi de Surface Pro’ya rakip bir XPS tanıtmaya hazırlanıyor.

XPS 2’si 1 arada Surface Pro’ya rakip olacak

Teknoloji dünyasında yakın kaynakları ile bilinen Evan Blass, Dell’in 2’si 1 arada XPS cihazından ilk görselleri paylaştı. Blass, cihazın XPS 9315t kod adı ile geliştirildiğini ve Surface Pro ile rekabet edeceğini belirtti. Cihaz, Surface Pro’ya benzer bir form faktörü sunsa da cihazın Surface Pro gibi destek ayağı bulunmuyor. Bunun yerine cihaz, bağlandığı klavye kılıf ile kullanılarak dizüstü formuna dönüştürülebiliyor.

İnanç Can Çekmez: Dell’den Surface Pro Rakibi Geliyor: Xps 2’Si 1 Ortada 3

XPS 9315t, 13 inçlik bir ekrana sahip ve iki USB-C bir de 3.5mm kulaklık girişine sahip. USB-C girişlerinden en az birinin Thunderbolt 4 desteği sunması bekleniyor. Ayrıca cihazda SIM girişi de bulunuyor ancak 5G desteği var mı şimdilik bilinmiyor. Cihazın diğer özellikleri ise çift hoparlör, pogo pinleri, kamera ve parmak izi sensörü barındırması beklenen güç tuşu olarak ifade ediliyor. Cihazın klavye kılıfı da Surface Pro’ya benzer bir yapı sunsa da daha geniş bir trackpad’e sahip olduğu görülüyor. Cihazın çıkış tarihi belli değil ancak Blass, cihazın geçen seneden beri geliştirildiğini ve yakın zamanda tanıtılacağını belirtti.

İnanç Can Çekmez: Dell’den Surface Pro Rakibi Geliyor: Xps 2’Si 1 Ortada 5

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Tablet Haberleri
  • Dell, 2’si 1 arada bir XPS cihazı hazırlıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar