Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaDonanımDell’in yeni monitörü ziyadesiyle argümanlı görünüyor

Dell’in yeni monitörü ziyadesiyle argümanlı görünüyor

Dell, bu ayın başında 165Hz yenileme suratına sahip G2724D modeli monitörünü Çin’deki ve küresel pazardaki kullanıcıların beğenisine sundu. Şimdiyse, Dell, daha üstün özelliklere sahip yeni bir oyun monitörünü duyurdu. Bu yeni eser, 280Hz yenileme suratı ve 0,5 ms reaksiyon müddetiyle öne çıkıyor. G2524H modeli olan bu monitör, 24,5 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranla kullanıcılara HDR takviyesi sunuyor. Monitörün tasarımı da epeyce dikkat cazip: Yükseklik ayarı yapılabilen ergonomik bir standa sahip olan bu monitör, şık dizaynıyla da beğeni topluyor. G2524H’nin özelliklerini ve fiyatını birlikte inceleyelim.

Yeni Dell G2524H oyun monitörü, mat siyah ve gri plastik bir kasaya sahip. Çerçevesiz bir ekran ve ergonomik bir stand sunan bu monitör, yükseklik, eğim ve dönüş ayarlarının yapılabileceği bir yapıya sahip. 24,5 inç FAST IPS paneli, NVIDIA G-SYNC ve AMD FreeSync Premium teknolojilerini destekleyen bir manzara senkronizasyon teknolojisi kullanıyor.

Dell’in yeni monitörü ziyadesiyle savlı görünüyor

Ekran 1080p çözünürlük sunarken, 240Hz doğal yenileme suratına sahip. Bu sürat, kullanıcının isteğine nazaran 280Hz’e kadar artırılabiliyor. Bu Dell monitör, 1.000:1 kontrast oranı, 400 nit maksimum parlaklık, 0,5 ms reaksiyon müddeti, %99 sRGB renk gamı ve 8-bit renk derinliği özelliklerine sahip.

Bağlantı seçenekleri açısından bakıldığında, Dell G2524H’de iki adet DisplayPort 1.4 portu ve bir adet HDMI 1.4 portu bulunuyor. 555,4 mm genişlik ve 200,3 mm derinlik ölçülerine sahip olan monitör, kompakt bir yapıda ve sırf 5,53 kg yükünde. Ayrıyeten, bu monitör, VESA DisplayHDR 400 standartlarını karşılayan bir yapıya sahip.

Çin’deki lansmanı yeni yapılan bu oyun monitörünün fiyat etiketi 1.599 yuan. Ama küresel pazarda Dell G2524H, 249 dolarlık fiyatıyla direkt olarak satın alınabiliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar