Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaYazılımGoogle'ın Bard AI chatbot'u konuşmayı öğrendi

Google’ın Bard AI chatbot’u konuşmayı öğrendi

Yapay zeka artık neredeyse dört düzine lisanda konuşabiliyor. Bard Eser Önderi Jack Krawczyk, “kullanıcılar artık AI ile Arapça, Çince, Almanca, Hintçe ve İspanyolca lisanlarında sohbet edebilir ve platforma Brezilya ve “Avrupa genelinde” üzere gezegendeki daha fazla yerden erişebilir” dedi.

Bard artık sözün tam manasıyla konuşuyor. Kullanıcılar, AI’nın oluşturduğu cevapları okuma yahut dinleme seçeneğine sahip olacaklar; Krawczyk kullanıcılar yeni eklenen bu 40 lisanda sözlerin gerçek söylemini duymak istediğinde bunun çok yardımcı olacağına inanıyor. Kullanıcılar ayrıyeten, AI’nın ses tonu için beş farklı seçenekle Bard’ın ne kadar arkadaş canlısı olacağı konusunda daha güçlü denetimlere sahip oldu: kolay, uzun, kısa, profesyonel yahut gündelik. Bunlar şu an için sadece İngilizce lisan taleplerinde mevcut lakin şirket aslında “yakında” 40’tan fazlasına genişletmek için çalışıyor.

Google’ın Bard AI chatbot’u konuşmayı öğrendi

Sohbet robotunun ayrıyeten, bilgi istemi alanı aracılığıyla sohbete bırakılan imgeleri yorumlama kapasitesi kazanan kimi yeni çok modlu gözleri var. Bu, evrak olarak yüklemekten daha süratli ve daha kolay olduğu için kullanıcılar, imgenin içeriği hakkında daha fazla bilgi talep edebilir yahut buna dayalı altyazı üzere içerikler oluşturabilecek. Bu da birebir vakitte şu anda sadece İngilizcedir.

Bard’ın sohbet penceresinden ürettiği bilgileri ve kodu işbirlikçilerin eline geçirmek artık o kadar zahmetli bir iş değil. Perşembe gününden itibaren kullanıcılar Bard tarafından oluşturulan Python kodunu Colab’a ek olarak Replit’e aktarabilecekler. Ayrıyeten kişisel sohbetlerin kısımlarını kopyalayıp başka kullanıcılarla paylaşabilecekler. Eski konuşmaları organize etme ve yine ziyaret etme süreci, kulağa güzel gelen sabitlenmiş konuşmaların eklenmesi ve onları yine isimlendirme yeteneği ile kolaylaştırılıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar