Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYazılımDuckDuckGo'nun büyük korsan web sitelerini arama sonuçlarından kaldırdığı tez edildi

DuckDuckGo’nun büyük korsan web sitelerini arama sonuçlarından kaldırdığı tez edildi

Şinasi Kaya: Duckduckgo'Nun Büyük Korsan Web Sitelerini Arama Sonuçlarından Kaldırdığı Tez Edildi 1

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo‘nun artık The Pirate Bay, 1337x ve Fmovies de dahil olmak üzere bazı büyük korsan web sitelerinin sonuçlarını listelemediği iddia edildi. Bununla birlikte youtube-dl ve youtube-mp3 gibi YouTube kopyalama araçlarının sitelerinin de arama sonuçlarında yer almadığı belirtildi.

DucDuckGo’dan açıklama geldi

TorrentFreak, arama motorunun artık Fmovies, The Pirate Bay, 1337x ile birlikte Flixtor ve 2conv gibi hem akış hem de ilgili kopyalama sitelerinin ve video indirmeleri için önde gelen youtube-dl aracının arama sonuçlarında listelemediğini iddia etti.

Arama motorunun bu hamlesinin korsanlığı önleme konusunda yaptığı bir hamle olarak görüldü ancak gerçekte teknik bir problemden dolayı bunun olduğu DucDuckGo tarafından açıklandı.

DuckDuckGo’nun gizlilik odaklı tarayıcısı macOS için yayınlandı

4 gün önce eklendi

DucDuckGo tarafından Engadget’a yapılan bir açıklamada Pirate Bay ve Youtube-dl’nin ad veya web adresiyle arandığında arama sonuçlarından hiçbir zaman kaldırılmadığını ve “site:” sorgularıyla ilgili sorunlar olduğunu belirtti. Ayrıca DDG, belirtilen diğer web sitelerinin de arama sonuçlarında gösterildiğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • DuckDuckGo’nun korsan siteleri sonuçlarda listelemediği iddiası

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar