Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOyunDying Light 2’de Yüksekten Fikir Hasar Alınmamasını Sağlayan Kusur Keşfedildi

Dying Light 2’de Yüksekten Fikir Hasar Alınmamasını Sağlayan Kusur Keşfedildi

Geçtiğimiz hafta içerisinde TikTok’ta yayınlanan ve bizim de aşağıda paylaşmış olduğumuz bir oyun videosu, oyuncuların Dying Light 2’de herhangi bir yükseklikten nasıl güvenli bir şekilde yere iniş yapabileceklerini gözler önüne serdi. Bunun için tek yapmanız gereken şey, (ne kadar yüksekten düşüyor olursanız olun) bir arabanın üzerine iniş yapmak. TikTok videosundaki oyuncu, oyundaki en yüksek binadan atlayarak bir arabanın üzerine düşüyor ve bu sayede hiç hasar almıyor.

Bu durumun, yalnızca paylaşılan videodaki oyuncunun oyununda yaşanan bir hata olduğunu düşünüyorsanız, fazlasıyla yanıldığınızı söyleyebiliriz. Zira hemen aşağıda bir gökdelenin tepesinden atlayarak bir arabanın üzerine iniş yapan ve bu sayede hiçbir hasar almayan başka bir oyuncunun YouTube videosuna da göz atabilirsiniz.

İşin garip tarafı, GamesRadar+’ın ilgili haberinde paylaştığı ve bizim de aşağıda yer verdiğimiz bir YouTube videosuna göre, bu sözde hata ilk oyunda da mevcut. İlk Dying Light oyununa ait olan bu oynanış videosunda, bir oyuncunun çok yüksekten bir arabanın üzerine düşerek hasar almadığı görülüyor. Bu durum da ister istemez bunun bir hata değil, kasıtlı olarak oyuna yerleştirilmiş bir özellik olduğunu düşünmemize neden oluyor.

Kaynak:  Technopat

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar