Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaOyunEA Sports FC 24 inceleme! Soluksuz futbol tecrübesine hazır oldun

EA Sports FC 24 inceleme! Soluksuz futbol tecrübesine hazır oldun

Her ne kadar oyunun ismi değişmiş olsa da EA’deki üretimciler oyunda çok fazla değişikliğe gidip risk almayı tercih etmemişler. Seri mevcut iskeletinin üstüne yeni geliştirmeler ile bu yıl da karşımıza geliyor.

Şinasi Kaya: Ea Sports Fc 24 Inceleme! Soluksuz Futbol Tecrübesine Hazır Oldun 1

Dikkatsiz oyuncular tekrar tıpkı görseller tekrar birebir animasyonlar diye yakınabilir, lakin serinin fanları oyunun grafiklerinde geçen yıla kıyasla daha da ilerleme olduğunu, oyuncu hareketlerinin bu yıl hiç olmadığı kadar gerçeğine yakınsadığını alana çıktığı birinci andan itibaren fark etmeye başlayacaktır.

Şinasi Kaya: Ea Sports Fc 24 Inceleme! Soluksuz Futbol Tecrübesine Hazır Oldun 3

EA Sports FC’nin asıl odak noktasının online olması, offline modlardaki geliştirmeleri maalesef gölgeliyor. Menajerlik modunda menü değişiklikleri dışında çok az farklılık yer alıyor ve temel olarak birebir işleyiş devam ediyor. Oyuncu modunda ise RPG oyunlarından aşina olduğumuz geliştirme ağacı gibisi bir yapının ek edilmesi, bu modu çok daha farklı bir hale getiriyor.

Şinasi Kaya: Ea Sports Fc 24 Inceleme! Soluksuz Futbol Tecrübesine Hazır Oldun 5

FUT’ta her yıl olduğu üzere bu yıl da geliştirmeler mevcut, lakin EA üretimcileri bu yıl aldıkları bir karar ile dinamikleri temelinden sarsmayı başarmışlar. Bayan futbolunun dünya da yükselişi malumunuz, lakin erkek futboluna olan ilgi ile kıyaslanabilir bir düzeyde değil. Buna karşın üretimciler bu ilgiyi fark etmiş olacak ki, bu yıl bayan ve erkek futbolcuları FUT’ta alana birlikte sürmemize imkan tanımışlar. Ya da SJW, woke kültürü üzere akımların tesiri kaynaklı bir aksiyon da olabilir.

Şinasi Kaya: Ea Sports Fc 24 Inceleme! Soluksuz Futbol Tecrübesine Hazır Oldun 7

Ronaldo, Mbappe üzere oyuncularla kanattan akın ederken, Alexia Putellas bir anda omzunu koyarak sizden topu alırsa şaşırmayın. Üretimciler bayan futbolcuları erkeklerle bir ortaya getirirken, onlara erkek gücü eklemeyi de ihmal etmemişler. Nasıl dövüş oyunlarında bayan ve erkek dövüşçülerin güçleri denk ise FUT’ta da birebir durum geçerli. Bayan oyuncular oynanışta kasvet oluşturmasa da pek çok futbolcunun tanınmaması ve genel olarak insanların tanıdıkları oyuncular ile oynamak istemesi bu yeni özellik için bir handikap üzere duruyor.

Oyun PS5’te yağ üzere akarken, PC versiyonununda buglar ve optimizasyon problemlerinin yaşandığını belirtmek isterim. Oyunu PC’de almak isteyen arkadaşların birinci etapta kusursuz bir tecrübe beklememeleri yararlı olacaktır.

TO PUANI: 89

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar