Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOtomobilEgea’nın pabucu dama! Çinli dev 390 bin TL’ye sıfır araba satacak!

Egea’nın pabucu dama! Çinli dev 390 bin TL’ye sıfır araba satacak!

Hali hazırda ülkemizde pek çok Çinli araba üreticisi bulunuyor. 2020 yılı öncesinde Türkiye’de faaliyet gösteren birkaç Çinli araba üreticisi varken, bugünlerde bu sayı 10’u geçmiş durumda. Hakikaten önümüzdeki süreçte bu sayı daha da artacak üzere görünüyor.

Çinli araba devlerinin en kıymetli artısı ise pazardaki rekabeti arttırarak düşük fiyatlara tam donanımlı arabalar satmaları. Bunun en net örneği ise Chery diyebiliriz. Hali hazırda Chery, tam dolu modellerini 1 milyon 100 bin TL üzere fiyatlardan kullanıcılara sunuyor. Bayilerde liste fiyatlarının altında teklifler sunuluyor.

Egea’nın pabucu dama! Çinli dev 390 bin TL’ye sıfır araba satacak!

Nitekim önümüzdeki süreçte Türkiye pazarında uzunluk gösterecek olan Changan da emsal bir strateji izleyecek. Toplumsal medyada yer alan bilgilere nazaran ki bu sayfalardan kimiler epey muteber kaynaklar olarak kıymetlendirilebilir, Changan Alsvin’in Türkiye’de 390 bin TL’ye satılacağını tez ediyor.

Bu model birebir Egea üzere sedan bir araç. Ama argüman edildiği üzere 390 bin TL’lik fiyatla gelirse, piyasada rakipsiz hale gelir. Hakikaten bir anda herkesin altında bu otomobillerden görmeye başlayabiliriz. Dahası 300 – 400 bin TL aralığında satılan çöp, hurda karışımı araçların fiyatları da bir anda taban olabilir.

Kısaca özetlememiz gerekirse Changan Alsvin Türkiye’deki tüm istikrarları kökünden değiştirecek bir araba diyebiliriz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar