Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaDonanımEkransız Artırılmış Gerçeklik Laptop'u: Spacetop

Ekransız Artırılmış Gerçeklik Laptop’u: Spacetop

Artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri her geçen gün daha da popülerleşmeye devam ederken birçok teknoloji şirketi bu alanda hamlelerle karşımıza çıkıyordu. Şimdi de İsrail merkezli Sightful, gelecekte sıkça görebileceğimiz tarzda bir ürününü tanıttı.

Spacetop isimi verilen cihaz, ekransız bir dizüstü bilgisayar. Şirket, Spacetop’ı “dünyanın ilk artırılmış gerçeklik laptop’u” olarak tanımlıyor.

Spacetop, 100 inçlik ekranı karşınıza getiriyor

Ekransız gelen Spacetop, bir NReal artırılmış gerçeklik gözlüğü ve klavyeyle birlikte geliyor. Cihaz, toplamda 100 inçlik sanal ekranlara sahip olmasıyla fiziksel ekran gereksinimini tamamen ortadan kaldırıyor. Gözlük, nerede olduğu fark etmeksizin ekranları direkt olarak kullanıcının önüne yansıtıyor. Bu ekranlar diğer insanlar tarafından görülemiyor.

Meral Erden: Ekransız Artırılmış Gerçeklik Laptop'U: Spacetop 1

Spacetop, Snapdragon 865 işlemci ve Adreno 650 GPU’yla birlikte geliyor. 8 GB RAM ve 256 GB depolama da cihazda karşımıza çıkıyor. Bu özellikler cihazı AR gözlüklerini destekleyen bazı telefonlarla aynı sınıfa koyuyor.

Bunların yanı sıra bilgisayar, 1,57 inç yüksekliğe, 10,47 inç genişliğe ve 1,4 kg ağırlığa da sahip. Bilgisayarın beş saatten fazla pil ömrü olduğunu da eklemeden geçmeyelim.  

Meral Erden: Ekransız Artırılmış Gerçeklik Laptop'U: Spacetop 3

Dizüstü bilgisayarların günlük hayatımızın merkezinde yer aldığını vurgulayan şirket, Spacetop’un evden veya herhangi bir yerden çalışma için çok uygun olduğunu ifade etti. Sightful’un kurucularından Tamir Berliner ise artırılmış gerçekliğin çok büyük potansiyeli olduğunu; ancak günlük kullanım için henüz yer edinemediğini, bu yüzden değişim zamanının geldiğini ekledi.

Spacetop, şimdilik yalnızca 1000 kişi için satışa çıkacak. Cihazın fiyatı ve ne zaman daha geniş çapta sunulacağı konusunda ise bir bilgi yok.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar