Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaOtomobilElektrikli Renault Megane'ın Türkiye Fiyatı Açıklandı

Elektrikli Renault Megane’ın Türkiye Fiyatı Açıklandı

Fransız otomobil devi Renault, geçtiğimiz yıl sevilen otomobili Megane’ın elektrikli versiyonunu tanıttı. “Megane E-Tech” olarak isimlendirilen otomobil, bir süredir çeşitli ülkelerde de aktif olarak satılıyordu. Şimdiyse elektrikli Megane, resmen Türkiye pazarına giriş yaptı. Etkileyici özellikler sunan otomobilin fiyatı da hiç fena değil.

Peki Renault Megane E-Tech’in Türkiye fiyatı ne kadar? Bu otomobil hangi teknik ve tasarım özelliklerine sahip? Gelin hep birlikte Renault Megane E-Tech’e yakından bakalım.

Renault Megane E-Tech Türkiye fiyatı:

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 1

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Lansman Fiyatı
EV60 220 hp, Elektrikli Techno, Otomatik 1.499.000 TL
EV60 220 hp, Elektrikli Iconic, Otomatik 1.599.000 TL

Renault Megane, bugüne dek sedan, hatchback ve station wagon olarak karşımıza çıktı. Megane E-Tech ile bu durum değişti. Renault, Megane’ı SUV platformu üzerine yeniden inşa etti. Böylelikle markanın ikonik otomobili için yepyeni bir dönem başlamış oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 3

4,21 metre uzunluk, 2,7 metre genişlik ve 1,5 metre yükseklik değerine sahip olan elektrikli Megane, oldukça şık bir tasarıma sahip. Bu bağlamda; aracın ince tasarımlı farları, parçalı yapısı ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Kapalı ızgara aracın elektrikli olduğunu ima ederken, Renault’un yeni logosunu da görüyoruz. Ön kısımdaki ince tasarımlı aydınlatma, arka kısımda bagaj kapağını boydan boya kaplayan stiliyle karşımıza çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 5

Renault, Nissan ve Mitsubishi’nin kullandığı ortak platform CMF-EV üzerine inşa edilen yeni araç, 20 inçlik iri jantlara ve aerodinamiği iyileştiren gövdeye gömülü kapı kollarına sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 7

Renault Megane E-Tech’in iç kısmı oldukça dikkat çekici. Aracın bilgi eğlence ekranı ile gösterge ekranı bir bütün halinde. Dijital gösterge ekranının 12.3 inç boyutunda olduğunu açıklayan Renault, bilgi-eğlence ekranının 9 inç boyutunda olduğunu söyledi. Vites seçiciyi orta konsol yerine direksiyonun arkasına gizleyen Renault, bu sayede aracın iç hacminde kullanılabilir boşluklar oluşturdu. Bu arada; aracın 440 litre bagaj alanı sunduğunu belirtelim. Araçtaki ambiyans aydınlatma ise her 30 dakikada bir değişiyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 9

Türkiye’ye gelen elektrikli Megane, “EV60” olarak isimlendirilen ve 220 hp güç üreten bir elektrik motorundan güç alıyor. Bu gücün sadece ön tekerlere aktarıldığını belirtelim. 300 Nm tork değerine sahip olan Renault Megane E-Tech, 0-100 km/s hızlanmasını 7,4 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı 160 km/s ile sınırlanan otomobilin 60 KWh’lik ince batarya paketi ile donatıldığını, bu batarya paketinin araca 450 km’ye kadar menzil sunduğunu belirtelim.Megane E-Tech, 42 dakikada yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elektrikli Renault Megane'In Türkiye Fiyatı Açıklandı 11

Renault’un açıklamasına göre 1 Ağustos itibarıyla ön siparişe açılacak otomobili sipariş eden ilk 250 kişi, Megane E-Tech’e ağustos ayı sona ermeden sahip olabilecek. 

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar