Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk ateşle oynuyor! X Avrupa'da büsbütün kapanabilir!

Elon Musk ateşle oynuyor! X Avrupa’da büsbütün kapanabilir!

İsrail’in Gazze ablukası devam ederken, bu husus hakkında X’te birçok haber görülüyor. Fakat Avrupa Birliği, bir müddet evvel patforma mektup göndermiş ve bu mektupta denzenformasyon ile gayret edilmesi gerektiği istenmişti. İşte gelen haberler platformun bu mektuptaki şartlara ahenk sağlamakta zorlandığı istikametinde. Bu sebepten ötürü Elon Musk’ın dahiyane fakat bir o kadar da riskli bir plan yaptığı tabir edildi.

Elon Musk ateşle oynuyor! X Avrupa’da büsbütün kapanabilir!

Platformun sahibi Elon Musk ise, bu şartlara ahenk sağlamak yerine X’i Avrupa pazaırnda büsbütün erişime kapatmayı düşünüyor. Ünlü iş insanı, Avrupa’nın dezenformasyon maddesine uymayan X’i uzun mühlet kapalı tutamayacağı ve bir mühlet sonra X’i tekrar kullanıma açmak zorunda kalacaklarını düşünüyor. Böylelikle şirket, bir mühlet kapalı kalsa da daha dezenformasyon maddesine bağlı kalmaksızın özgür bir biçimde Avrupa’da yolunda devam edebilecek.

Ancak Elon Musk’ın Avrupa pazarında kapalı kalmayı göze alıp alamayacağı konusu tam bir muamma. Çünkü X son devirlerde önemli bir kullanıcı kaybı yaşadı. Şayet uygulama Avrupa’da bir müddetliğine bile olsa kapalı kalırsa, çok önemli hasarlar alabilir. Hele de Threads üzere X’in yanılgı yapmasını kollayan önemli bir rakip varken Elon Musk’ın böylesine kritik bir kararı vermesi biraz güç üzere duruyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar