Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk: Botları önlemenin tek yolu para almak!

Elon Musk: Botları önlemenin tek yolu para almak!

X’in sahibi olan Elon Musk, İsrail ziyareti sırasında Başbakan Benjamin Netanyahu ile bir ortaya geldi ve platformdaki bot hesapları önlemenin tek yolunun kullanıcılardan fiyat almak olduğunu belirtti. Musk, bot hesaplarıyla uğraş etmenin şiddetli bir sorun olduğunu kabul ederek, X sisteminin kullanımı için ufak bir aylık ödeme teklifinde bulundu.

Bot hesapları, çevrimiçi platformlarda yaygın bir sorun haline gelmiş durumda. Bu hesaplar, otomatik olarak içerik üreten yahut etkileşim sağlayan hesaplar olarak tanımlanıyor. Bu tıp hesaplar, spam, manipülasyon yahut düzmece bilgi yayma gayesi güdebiliyor ve kullanıcı tecrübesini olumsuz etkileyebiliyor.

Elon Musk: Botları önlemenin tek yolu para almak!

Elon Musk, bot hesaplarına karşı gayrette kullanıcılarından fiyat almanın bir tahlil olabileceğini düşünüyor. Musk, “Bot orduları ile çaba etmek, çok şiddetli bir sorun. X sisteminin kullanımı için ufak bir aylık ödeme… Devasa bot ordularıyla savaşmanın aklıma gelen tek yolu bu” dedi.

Önerdiği model, bot hesaplarının maliyetini artırmayı amaçlıyor. Her bir bot hesabının bir aylık fiyat ödemesi yapması, botlar için ek bir maliyet oluşturacaktır. Ayrıyeten her bot için ödeme almanın, her seferinde yeni bir kredi kartına muhtaçlık duyulması manasına geldiğini belirten Musk, bu durumun bot hesaplarını sınırlayabileceğini söz etti.

Elon Musk’ın bu önerisi, çevrimiçi platformlardaki bot hesaplarına karşı alınabilecek tedbirleri tartışmaya açmış durumda. Bot hesaplarıyla uğraş, internetin daha inançlı ve dürüst bir yer haline gelmesi için değerli bir mevzu olarak öne çıkıyor. Musk’ın önerisi, bu sorunun tahliline yönelik farklı bir yaklaşım sunuyor ve ilerleyen devirlerde daha fazla tartışma ve tahlil gerektirebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar