Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk hakkında şok tez: Kendi şirketini dolandırdı!

Elon Musk hakkında şok tez: Kendi şirketini dolandırdı!

Elektrikli araba üreticisi olan Tesla’nın lideri Elon Musk, kuşkulu hareketleri nedeniyle beklenen bir incelemeyle karşı karşıya olabilir. Şirket idare heyeti, Austin bölgesindeki Gigafactory’e yakın bir yerde özel bir konut inşa ederken Musk’ın şirket fonlarını kullandığından şüphelenmeye başladı. Bu durum, bilhassa eşsiz cam satın alımları ile dikkat çeken ve şirket içerisinde “Proje 42” olarak anılan bir teşebbüsle ilgiliydi. Ek olarak, Musk ve Tesla yöneticileri ile bağlantılı birkaç limited şirket, etrafta büyük ölçüde arazi satın aldı.

Şirket siyasetine nazaran, 120.000 dolardan büyük her alım bir idare konseyi komitesi tarafından onaylanmalıdır. Şirket içerisinden alınan bilgilere nazaran, konutun dizaynları ortasında, Apple’ın sembolik 5. Cadde mağazasını anımsatan bir “bükülmüş altıgen” veya cam küp bulunmaktaydı. Planlar, yatak odaları, banyolar ve bir mutfak üzere ferdî ömür alanlarını içeriyordu, bu da projenin Tesla ile ilgili bir projeden fazla özel bir konut olduğunu gösteriyordu.

Elon Musk hakkında şok sav: Kendi şirketini dolandırdı!

Şu an için incelemenin durumu ve sonuçları şimdi meçhuldür. Tesla birkaç yıl evvel halkla bağlar departmanını kapatmıştı ve Elon Musk raporu yorumlamaktan kaçınmaktadır. İdare konseyinin ana maksadı, Musk’ın projedeki rolünü belirlemek ve çalışanların saatlerinin özel konutun inşası için kullanılıp kullanılmadığını tespit etmektir.

Yöneticilere özel jetler üzere ayrıcalıklar verilmesi az değildir, fakat Tesla bu mevzuda epey sıkı bir siyasete sahip. Şirket, CEO üzere ilgili bir partiye ilişkin her 120.000 dolardan fazla harcamanın bir idare konseyi komitesi tarafından denetlenmesini mecburî kılıyor.

Musk, toplumsal medyayı finansal bilgi yaymak için kullanmasıyla ilgili olarak Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ile devam eden bir gayret içinde. Soruşturma ilerledikçe, Tesla ve Elon Musk için sonuçlar geniş kapsamlı olabilir ve kesim analistleri ve paydaşların dikkatli bir formda gözlemlemesi gerekebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar