Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaOtomobilFerrari 296 GTB'nin İkiz Kardeşi 296 GTS Tanıtıldı

Ferrari 296 GTB’nin İkiz Kardeşi 296 GTS Tanıtıldı

Ferrari’nin merakla beklenen ilk SUV modeli geçtiğimiz günlerde ilk kez ortaya çıkmıştı. Sızdırılan görüntülerin ardından SUV araç sektörüne iddialı bir giriş yapacağını gösteren Ferrari, bu kez de çizgisinden şaşmadığı yeni Ferrari 296 GTS’i tanıttı.

Ferrari’nin 296 GTB modelinin dönüştürülebilir versiyonu olarak karşımıza çıkan 296 GTS modelinin ilk kez tanıtımı yapıldı ve beklenen pek çok özelliği ilk kez görücüye çıkartıldı. Gelin, 818 beygir gücüne sahip yeni asfalt canavarının tüm özelliklerini ve detaylarını yakından inceleyelim.

296 GTB’nin üstü açık ikiz kardeşi: 296 GTS!

Ulaş Utku Bozdoğan: Ferrari 296 Gtb'Nin İkiz Kardeşi 296 Gts Tanıtıldı 1

Üstü açık bir 296 GTB olarak karşımıza çıkan 296 GTS, pek çok açıdan da GTB ile ortak özelliğe sahip. Sadece onun biraz daha ferah bir versonu diyebiiriz. Yeni üstü açık 296 GTS, 818 beygir gücü, çift turboşarjlı 3.0 litrelik V6 motoruyla ve F1 çift debriyajlı otomatik şanzımanı aracılığıyla orta tarafında yer alan motorundaki gücü arka tekerleklere aktarılmasına yardımcı oluyor. Tabii kaputun altındaki bu güç sayesinde araç, unvanının (Grand Turismo Spider) hakkını vererek adeta bir at gibi şahlanıyor diyebiliriz. Bununla birlikte araç, kaputun altıyla olduğu kadar diğer özellikleriyle de sürücüleri oldukça memnun etmeye hazırlanıyor. 296 GTS eDrive, Hybrid, Performans, Qualify olmak üzere 4 sürüş moduna sahip.

Aracın belki de en önemli özelliklerinden biri, elektrik gücünden istediğiniz seviyede yararlanabiliyorsunuz ve bu sürüş keyfinizi de oldukça etkiliyor. Örneğin; sadece eDrive moduna aldığınızda aracınız sadece elektrik gücüyle çalışıyor ve bu da saatte ortalama 135 km hızla gittiğinizde sizi 25 km kadar götürebiliyor. GTB’ye kıyasla 70 kg daha ağır olan 296 GTS, bu özelliği ile de kardeşinden çok da ayrılmıyor. Tasarımından konuşacak olursak (ki buna gerek var mı bilmiyorum) yine Ferrari’nin klasik ve spor çizgilerden sapmadığını ancak bunları başarılı bir şekilde harmanladığını söyleyebiliriz. Özellikle arkadaki spoiler çizgisi araca oldukça hoş bir görünüm katmış.

Her ne kadar 296 GTS iç ve dış tasarımı, özellikleriyle gözümüzü gönlümüzü şenlendirmiş olsa da, bazı can sıkıcı konulardan da bahsetmek gerekiyor. 2023 yılının başlarında yollardaki yerini alması beklenen Ferrari 296 GTS’in fiyatının ise 400.000 dolar (5.862.200 TL) olması bekleniyor. Bununla birlikte çıkış tarihi ve fiyatının şu anda resmi olarak duyurulmadığının da altını çizmek gerekiyor.

Ferrari 296 GTS’in ilk görüntüleri:

Ulaş Utku Bozdoğan: Ferrari 296 Gtb'Nin İkiz Kardeşi 296 Gts Tanıtıldı 3

Ulaş Utku Bozdoğan: Ferrari 296 Gtb'Nin İkiz Kardeşi 296 Gts Tanıtıldı 5

Ulaş Utku Bozdoğan: Ferrari 296 Gtb'Nin İkiz Kardeşi 296 Gts Tanıtıldı 7

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar