Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaİnternetFirefox’tan kullanıcılarını sevindirecek haberler var

Firefox’tan kullanıcılarını sevindirecek haberler var

Android akıllı telefon yahut tabletlerde tam teşekküllü eklenti dayanağı sunan yalnızca birkaç tarayıcı bulunuyor. Geçmişte bu özelliği destekleyen bir tarayıcı olan Kiwi’yi hatırlıyoruz, lakin yakında Android için Firefox da bu özelliği destekleyecek. Firefox, Android uygulamasında eklentilerin geri dönüşü hakkında eklenti geliştiricileri için yeni bilgiler yayınladı.

Dünyanın en yeterli tarayıcıları ortasında yer alan Firefox’un bu değişikliği, başka rakipleri de bu özelliği düşünmeye itecek. Mozilla, temel fonksiyonelliği ve gerçek şahsileştirme tecrübesiyle tanınır ve tarayıcı eklenti takviyesi bu tecrübenin üzerine eklenen bir bedeldir. Bu yeni değişiklik, Mozilla’nın büyük ekranlı aygıtlardaki muvaffakiyetini küçük taşınabilir aygıtlara da taşımasına yardımcı olacak.

Firefox eklentileri, 2020’de Fenix tekrar dizaynına kadar Android’de yaygındı. O vakitten bu yana Android’den eklentiler kayboldu. Lakin, Android’e eklentilerin geri dönüşüne dair son duyuru, geliştiricileri büyük bir sevince boğdu.

Firefox’tan kullanıcılarını sevindirecek haberler var

Android için Eklenti dayanağı, Eylül ayında en azından Beta sürümlerine gelecek ve bu yılın sonuna kadar halka açık sürümler bu özelliği alabilir. Daha evvelki vakitlerden farklı olarak, Mozilla Eklentileri’nin Android ekosistemine seyahati, kullanıcılar için daha âlâ ve daha stabil bir tecrübe sunmak üzere ilgili kılavuzlar, kaynaklar ve tartışma panelleri ile birlikte olacak.

Android için Chrome’un Eklenti dayanağı alıp almayacağı şu anda bilinmiyor. Taşınabilir aygıtlarda eklenti destekleyen alternatifler bulunuyor ve bunlar Chromium koduna dayanıyor. Fakat, Android için Google Chrome’da bu eksik. Umarız Mozilla’nın küçük ekranlı aygıtlar için eklenti dayanağı sunması, Chrome geliştiricilerine bir fikir verir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar