Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaGıda Sektörü Hakkında Paylaşımlarıyla Tanınan Gıda Dedektifi'nin Kurucusu Gözaltına Alındı!

Gıda Sektörü Hakkında Paylaşımlarıyla Tanınan Gıda Dedektifi’nin Kurucusu Gözaltına Alındı!

İlk olarak 2017’de Instagram’da kurulan Gıda Dedektifi, bugüne kadar geçen sürede birden fazla sosyal medya platformunda 1,5 milyonu aşan takipçiye ulaşmayı başarmıştı. Bir “farkındalık projesi” olarak nitelendirilen ve Musa Özsoy tarafından kurulan oluşum, etiket okuma farkındalığı ve tüketici bilincini geliştirmeye yönelik paylaşımlar yapıyordu.

Bugün ise bu popüler hesapla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Gıda Dedektifi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, Murat Özsoy’un gözaltına alındığı açıklandı.

Gıda Dedektifi tarafından yapılan açıklama:

İnanç Can Çekmez: Gıda Sektörü Hakkında Paylaşımlarıyla Tanınan Gıda Dedektifi'Nin Kurucusu Gözaltına Alındı! 1

Gıda Dedektifi hesabı, ilk olarak bir firmanın açtığı “hukuk” davası üzerinde Özsoy’un İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındığını aktardı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bir firmanın açtığı “hukuk” davası üzerine hesap sahibimiz Musa Özsoy İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınmıştır. Bir hukuk davasından gözaltı yapılması ve dava tarafımıza tebliğ bile edilmeden arama kararı çıkarılmasının takdirini size bırakıyoruz.”

İnanç Can Çekmez: Gıda Sektörü Hakkında Paylaşımlarıyla Tanınan Gıda Dedektifi'Nin Kurucusu Gözaltına Alındı! 3

Ancak daha sonra bir paylaşım daha yapıldı. Gıda Dedektifi, davanın hukuk davası olmadığını, ceza davası olduğunun öğrenildiğini belirtti. Hangi firma olduğu konusunda ise bir bilginin bulunmadığı aktarıldı. Yapılan ikinci açıklamanın tamamı şu şekilde:

Davanın hukuk davası değil, ceza davası olduğu öğrenildi fakat tarafımızca tebliğ edilen bir iddianame, suçlama ya da mahkeme bilgisi yapılmamıştır. Yakalama kararı da gözükmemektedir. Adliyede bekletiliyoruz. Hangi firmanın suçlamasıyla tutulduğumuzu bilmiyoruz.”

Gözaltı kararı hakkında başka bir bilgi bulunmuyor. Yeni bilgiler geldiğinde bu haberi güncelleyeceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar