Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaİnternetGmail, spam e-postalarla gayrete için daha fazla araç sunacak

Gmail, spam e-postalarla gayrete için daha fazla araç sunacak

Yakın vakitte yayınlanan bir blog yazısında Google, toplu e-posta gönderen bireyler için yeni ihtiyaçları duyurdu.

Şubat 2024’ten itibaren, Gmail adreslerine bir günde 5.000’den fazla mesaj göndermek isteyen herkesin birkaç ekstra süreç daha yapması gerekecek. Gönderenin e-postanın kimliğini doğrulaması gerekecek; Google bunun, e-posta kullanıcılarını tehdit etmek isteyen saldırganların çoklukla yararlandığı boşlukları kapatacağını söylüyor. Toplu gönderenlerin ayrıyeten alıcılar için tek tıklamayla abonelikten çıkma seçeneğini ayarlamaları da gerekecektir. Ayrıyeten Google, Gmail alıcılarının istenmeyen mesaj bombardımanına uğramasını önlemek için “açık bir spam eşiği” uygulamaya başlayacak. Şirket, spam eşiğinin “sektörde bir ilk” olduğunu ve Gmail kullanıcılarının daha az gelen kutusu spam’i almasıyla sonuçlanacağını söyledi.

Gmail, spam e-postalarla çabaya için daha fazla araç sunacak

Yahoo kullanıcıları da ayrıyeten yeni spam tedbire tedbirlerinden de yararlanacak. Google, tıpkı değişiklikleri gelecek yılın başlarında uygulaması için Yahoo’ya başvurduğunu açıkladı. Yıllar geçtikçe Google ve öteki teknoloji şirketleri, şüphelenmeyen kullanıcıları dolandırmak için e-posta gönderen spam göndericilerle gayret ediyor. Spam gönderenler daima olarak düzey atlıyor, bu da Google’ın kullanıcılarını korumak için yeni yollar bulmaya devam etmesi gerektiği manasına geliyor.

Bu değişikliklerin muhtemelen yıllar evvel uygulanması gerekirken, büyük teknoloji şirketlerinin tekrar de kullanıcıların güvenliği konusunda proaktif olduklarını görmek hoş. Spam e-postaların denetimden çıktığı inkar edilemez. Google’ın yeni tedbirlerinin mevcut durumu düzgünleştirip iyileştirmeyeceği konusunda ise bekleyip görmemiz gerekecek.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar