Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaİnternetGmail’de mavi tik periyodu başlıyor

Gmail’de mavi tik periyodu başlıyor

Şinasi Kaya: Gmail’de Mavi Tik Periyodu Başlıyor 1 Gmail, kimliklerini doğrulamak için gönderenin isminin yanında tanıdık görünümlü mavi onay işareti göstermeye başlayacak. Bir blog yazısında Google, bu özelliğin kullanıcıların aldıkları e-postanın yasal bir kaynaktan mı yoksa bir dolandırıcıdan mı geldiğini anlamalarına yardımcı olacağını söylüyor.

Spam e-postaları bitirebilir

Doğrulanmış onay işareti, Gmail’in mevcut Bildiri Tanımlama için Marka Göstergeleri (BIMI) özelliğini temel alıyor. Bu özellik, şirketlerin e-posta avatarı olarak kullandıkları marka logosunun sahiden kendilerine ilişkin olduğunu bildirmesini gerektiriyor. BIMI’yi halihazırda benimsemiş olan şirketlerin otomatik olarak onay işaretini alacağı belirtiliyor.

Şinasi Kaya: Gmail’de Mavi Tik Periyodu Başlıyor 3 Google tarafından paylaşılan görselde de görülebildiği üzere onay işaretinin üzerine gelindiğinde, “bu e-postayı gönderen kişinin, e-postayı göndermek için kullandığı alan ismi ve profil fotoğrafına sahip olduğunu doğruladığı” belirtiliyor. Google, e-posta kimlik doğrulamasının hem kullanıcılara hem de güvenlik sistemlerine “spam’i belirleme ve durdurma” konusunda yardımcı olabileceğini ve tıpkı vakitte göndericilerin “marka inançlarından yararlanmalarına” imkan sağlayabileceğini belirtiyor.

Gmail, bugünden itibaren hem Workspace hesaplarında hem de ferdî Google hesaplarında doğrulanmış onay işaretlerini kullanıma sunuyor, bu nedenle çok yakında e-postalarınızda mavi onay işaretleri görmeye başlayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar