Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaYazılımGmail’in yeni özelliği iş hayatını ziyadesiyle kolaylaştıracak

Gmail’in yeni özelliği iş hayatını ziyadesiyle kolaylaştıracak

Google’ın e-posta servisi olan Gmail, kullanıcıların aktiflik planlama ve uygunluk paylaşma sürecini kolaylaştırmayı ve geliştirmeyi hedefleyen yeni bir özellikler setini duyurdu. Bu yeni özellikler, kullanıcılara e-posta görüşme görünümünün altında bulunan yeni bir takvim simgesi aracılığıyla sunulmaktadır. Bu simge üzerinden iki seçenek ile kullanıcılar karşı karşıya gelmektedir: “Bir aktiflik oluştur” ve “Boş olduğunuz vakitleri sun”.

“Bir etkinlik oluştur” seçeneğini seçen kullanıcılar için Google Takvim çabucak bir aktiflik oluşturuyor. E-postanın bahis satırı, oluşturulan aktifliğin başlığı olarak atanırken, alıcılar da otomatik olarak aktifliğin iştirakçileri olarak belirlenir. Ek olarak, e-postanın içerisine bir aktiflik özeti eklenir ve bu sayede paylaşım süreci kolaylaştırılır. Bu özelliğe erişim daha evvel sırf Gmail’in üç nokta menüsü üzerinden sağlanabiliyordu.

Gmail’in yeni özelliği iş hayatını ziyadesiyle kolaylaştıracak

İkinci seçenek olan “Boş olduğunuz vakitleri sun” seçeneği, kullanıcılara makul vakit aralıklarını seçme ve e-posta alıcıları ile paylaşma imkanı sunmaktadır. Bu fonksiyonellik, bilhassa 1’e 1 toplantıların planlanmasında büyük kolaylık sağlayarak, vakit alıcı geri bildirimlerini ortadan kaldırmaktadır. Fakat, birden çok alıcısı olan e-postalarda, bu davet sırf önerilen vakti onaylayan birinci şahsa gönderilecektir.

Bu yeni özellikler, artık tüm Google Workspace kullanıcıları ve şahsî Google hesap sahipleri tarafından erişilebilecek formda düzenlenmiştir. Birinci olarak, yalnızca premium Workspace aboneleri bu araçlara erişebiliyordu. Lakin, Google şahsî hesap kullanıcılarının da erişimini sağlayarak bu kısıtlamayı kaldırdı. Bu yeni özelliklerin dağıtımı, Süratli Yayın alanları ile başladı ve Temmuz sonuna kadar tüm Planlanan Yayın alanlarında mevcut olması bekleniyor. Google, Gmail’deki bu iyileştirmelere ek olarak, Google Takvim’deki geliştirilmiş çalışma pozisyonu özelliğini de tanıtmıştır, bu da daha faal bir üretkenlik ve daha akıcı iş süreçlerine yönlendirmekte.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar