Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaİnternetGoogle 2 yıldan uzun faal olmayan hesapları siliyor

Google 2 yıldan uzun faal olmayan hesapları siliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google 2 Yıldan Uzun Faal Olmayan Hesapları Siliyor 1 Bugün Google ve Android hizmetlerine girişin en değerli adımı bir Google hesabı satın almak. Öteki taraftan email kullanımı için de kullanıcılar sayısız Google hesabı açabilir. Google giderek artan bu hesap çöplüğüne bir tahlil bulacak.

Google hesapları siliniyor

Google yaptığı açıklamada kullanılmayan pasif hesapların iki basamaklı giriş kurulmuş hesaplara nazaran 10 kat daha fazla olduğunu ve bunun da hesaplara sızmak isteyen siber saldırganlara fırsat tanıdığını belirtiyor.

Bu kalabalığın önüne geçmek için Google siyaset değişikliğine gitti. Bundan bu türlü 2 yıl boyunca hareketsiz olan Google hesapları YouTube, Fotoğraflar, Gmail de dahil olmak üzere içerisindeki tüm içerikler dahil silinebilecek.

Politika bu haftadan itibaren geçerli olacak lakin Google hesaplarının silinmesi Aralık ayında başlayacak. Google birinci etapta açılmış ve bir sefer giriş yapıldıktan sona hiç dokunulmamış hesapları silecek. Sonra kademe kademe sıra pasif hesaplara gelecek. Kullanıcıların bu siyasete dahil olmamak için yılda en az bir defa hesaplarına girmesi ve iki basamaklı doğrulama kurmasını istiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar