Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaİnternetGoogle, arama motoru için ihtilal niteliğinde yenilikler hazırlıyor

Google, arama motoru için ihtilal niteliğinde yenilikler hazırlıyor

Google’ın 10 Mayıs’ta düzenleyeceği I/O geliştiriciler konferansı öncesinde, aktiflikte tanıtılacaklar hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Yeni lakin doğrulanmamış bir habere nazaran, Google Arama için yapılacak bir yenileme ile de karşılaşabiliriz.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine nazaran Google, bir arama sonrasında karşımıza çıkan geleneksel internet sitesi irtibatı listesinden vazgeçerek, TikTok ve Instagram üzere toplumsal medya kaynakları tarafından kullanılana emsal bir gösterim biçimi ve destekleyen özellikler sunmayı istiyor.

Makale, Temmuz 2022 tarihinde Google kıdemli yardımcı lideri Prabhakar Raghavan‘ın, gençlerin yüzde kırkının restoran aradıklarında toplumsal medya ağlarını kullandığını söylediğini hatırlatıyor. Varsayım edilebileceği üzere, Google bu trafiğin kendi platformundan geçmesini istiyor.

Bununla birlikte, Google’ın arama sonuçlarında forum tartışmaları ve Bard üzere sohbet robotu özellikleri getirebileceği de belirtiyor. Bu sayede Google, yapay zeka yarışında da rakiplerinin gerisinde kalmamamayı amaçlıyor. Çünkü şirket, yapay zeka konusunda geç kaldığı tarafında kimi tenkitlerin amacı olmaya devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar