Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaİnternetGoogle Chrome güvenlik ve performans yeniliklerini alıyor

Google Chrome güvenlik ve performans yeniliklerini alıyor

Google, Chrome tarayıcısını daima yeni tutmak ve üretkenliğini artırmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak ferdî dataların korunması gayesiyle Takip Çerezlerinin Sonunu duyurdu. Ayrıyeten, özelleştirilebilirliği artırmak için bir Yapay Zeka özelliği ile Tema Oluştur seçeneğini ekledi. Bir dizi geliştirmeyle birlikte, Google Chrome, güvenlik ve performansı önceliklendirerek kullanıcı tecrübesini güzelleştiriyor. Google, insanlara webde daha inançlı ve verimli bir gezinme ortamı sunmayı amaçlıyor. Google, Chrome Tarayıcıya kimi kullanışlı değişiklikler getiriyor, bunlardan kimileri zati kullanıma sunuldu ve kalan özellikler yakında mevcut olacak. Ayrıntılara daha yakından bakalım:

Proaktif Güvenlik Denetimi Chrome’un Güvenlik Denetimi artık arka planda meselesiz bir formda çalışıyor ve proaktif ihtarlar gönderiyor. Kullanıcılar, şifrelerinin çalındığını, tarayıcı sürümlerinin aktüel olmadığını yahut site haklarının dikkatlerini gerektirdiğini öğreniyor. Bu ihtarlara üç noktalı menü üzerinden basitçe erişilebiliyor, böylelikle kullanıcılar kuşkulu sitelere karşı süratlice tedbir alabiliyor.

Google Chrome güvenlik ve performans yeniliklerini alıyor

Ayrıca, Chrome Tarayıcı, bir müddettir ziyaret edilmediği siteler için site müsaadelerini (konumunuza yahut mikrofonunuza erişim gibi) otomatik olarak kaldırıyor. Ek olarak, sitelerden gelen bildirimleri kapatma özelliği de kolaylaştırıldı.

Daha Akıllı Performans Denetimleri: Yeni güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra, Chrome yeni performans denetimleri sunuyor. Geçen yıl tanıtılan performans denetimleri, bilhassa Bellek Tasarrufu modu üzerine inşa edilerek, Chrome artık daha ayrıntılı bilgiler sunuyor. Bellek Tasarrufu modunda, kullanıcılar sekmelerin üzerine gelerek, ne kadar bellek kullandıklarını tam olarak görebiliyor. Ayrıyeten, kullanıcılar her vakit faal kalmasını istedikleri siteleri de belirleyebiliyor, bu da daha sıkıntısız bir gezinme tecrübesi sağlıyor. Bellek Tasarrufu Modunu aktifleştirmek için, kullanıcının performans kısmına gidip Bellek Tasarrufu’nu açması kâfi.

Şaşırtıcı bir formda, Chrome artık çalışma kümelerini kaydederek belleği boşaltmaya, dağınıklığı azaltmaya ve giderek büyüyen tecrübesi organize etmeye yardımcı oluyor. Bu özellik, birkaç gün içinde kullanıma sunulacak ve “Grubu Kaydet” özelliğine tıklayarak öteki aygıtlarda erişilebilir hale getirilebilecek.

Heyecan verici bir formda, Google Chrome, 2024’ün birinci aylarında daha akıllı ve daha yardımcı özellikler sunacak yeni AI modeli Gemini’yi desteklemeye başlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar