Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaİnternetGoogle Drive'ın gelişmiş arama filtreleri tüm kullanıcılara sunuluyor

Google Drive’ın gelişmiş arama filtreleri tüm kullanıcılara sunuluyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Drive'In Gelişmiş Arama Filtreleri Tüm Kullanıcılara Sunuluyor 1

Google, geçtiğimiz Kasım ayında Google Drive‘da aranan dosyaların daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlamak için yeni arama filtrelerini test etti. Yapılan yeni açıklamaya göre Gmail‘dekine benzer gelişmiş arama seçenekleri artık genel olarak tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Drive’ın gelişmiş arama seçenekleri

Birçok kullanıcı teknoloji devine Google Drive’daki arama seçeneklerinin yeterli olmadığını ve bir dosyayı ararken çok fazla zaman harcadıklarını belirtmişti. Bu durumun üzerinde Google, bir süredir test ediği gelişmiş arama seçeneklerini artık tüm Drive kullanıcıları için kullanıma sunuyor.

Daha önceden sadece anahtar kelimeler üzerinden yapılan aramalarda birçok alakasız sonuç içerisinden kullanıcılar, aradıkları dosyayı bulmaya çalışıyorlardı ancak yeni arama seçenekleri bir dosyanın Drive’daki konumuna, dosyanın türüne, dosyayla etkileşimde bulunulan kullanıcılara, dosyanın son değiştirilme tarihine, yalnızca başlığa ve yapılacaklara göre aramaları filtrelemeye olanak tanıyor.

Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla cihaza sunabilir

10 sa. önce eklendi

Kullanıcılar Google Drive’ın yeni arama filtrelerini kullanmak istediklerinde arama yerine bir anahtar kelime girerek arama yaptıktan sonra sonuçlar listesinin üst kısmından ulaşabilecekler. Google, yeni arama seçeneklerini kademeli olarak tüm kullanıcılara sunmaya başladı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Drive’ın yeni filtreleri herkes için kullanılabilir oldu

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar