Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaYazılımGoogle Play Games for PC'nin betası başlıyor: Fare klavye dayanağı ile gelecek

Google Play Games for PC’nin betası başlıyor: Fare klavye dayanağı ile gelecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Play Games For Pc'Nin Betası Başlıyor: Fare Klavye Dayanağı Ile Gelecek 1

Yazılım devi Google, geçtiğimiz aylarda Android oyunlarını Windows’a getirecek yeni Google Play Games For PC uygulamasını duyurmuştu. Şirket bugün itibari ile Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’da yeni uygulamanın sınırlı beta testlerini başlatıyor.

Oyunlara PC’den devam edilecek

Uygulama desteğinin hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar için sunulacağını söyleyen Google, kullanıcıların Android telefonda yarım bıraktığı oyunlara PC üzerinden devam edebileceklerini söylüyor. Bununla birlikte uygulamanın beta sürümüne erişim sağlayan kullanıcılar, Mobile Legends, Summoners Wars, State of Survival ve Three Kingdoms Tactic gibi popüler 25’den fazla oyuna erişebilecekler.

Fare ve klavye girişlerini de destekleyecek yeni PC uygulaması, kullanıcıların oyun kataloglarına göz atmalarına ve beğendikleri Android oyunu indirip oynamalarına izin verecek. Uygulamanın beta sürümünün paylaşılması ile beraber Google, oyun geliştiricilerinin PC ile optimize edilmiş uygulamalar geliştirmesini sağlayacak daha fazla ayrıntı paylaşacağını söylüyor.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar