Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaYazılımGoogle, Privacy Sandbox için yeni denetimleri test ediyor

Google, Privacy Sandbox için yeni denetimleri test ediyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google, Privacy Sandbox Için Yeni Denetimleri Test Ediyor 1

Google‘ın web gizliliğini iyileştirmeye yardımcı olmak üzere tasarladığı girişimi Privacy Sandbox için yeni kontrolleri geliştiricilerle test etmeye başlıyor. Şirketin ‘başlangıç denemeleri‘ olarak adlandırdığı yeni kontroller, reklam alaka düzeyi ve ölçümüne yardımcı olacak.

Reklam gösteriminde yeni yöntemler

Google, çerez kullanmadan hedefli reklamlar sunmaya yönelik çabalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket, yeni başlangıç denemeleriyle Konular, FLEDGE ve İlişkilendirme Raporlama olmak üzere üç başlıkla çalışmalarını daha fazla kişiyle genişletiyor.

Chrome Privacy Sandbox için sunulan bu üç başlık, birleşik bir şekilde test edilebileceği gibi hangisinin uygulanmak istendiğine göre de seçilebilecek. Teknoloji devi, kullanıcıların ‘kendileriyle ilişkili ilgi alanlarını görmelerine ve yönetmelerine veya denemeleri tamamen kapatmalarına” izin vereceğini belirtiyor.

Chrome 100 yayınlandı: Yeni logo kullanıma sunuldu

23 sa. önce eklendi

Google, doğru hesaplanmış geri dönüşlerin alınabilmesi için test süresinin normalden birazdan daha uzun tutulabileceğini söylüyor. Bununla birlikte şirket, geri dönüşlere göre denemeleri kararlı bir Chrome sürümüyle genişletecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Google, Privacy Sandbox için yeni kontrolleri test ediyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar