Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaHasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi ile Kavgalık Oldu

Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi ile Kavgalık Oldu [Video]

Son yıllarda Türkiye’de en çok konuşulan komedyenler arasında yer alan Hasan Can Kaya ile Elazığ’da hizmet vermekte olan Fırat Üniversitesi, Exxen’de yayınlanan Konuşanlar isimli program nedeniyle karşı karşıya geldi. Üniversite yönetimi, programda sarfedilen sözler nedeniyle Hasan Can Kaya hakkında yasal süreç başlatılacağını duyurdu.

Konuşanlar’ı bilirsiniz: Bir grup insan toplaşır ve Hasan Can Kaya’nın liderliğinde tabiri caizse “hayatı ti’ye alır“. Bu bağlamda; program sırasında hemen her şey ile ilgili dalga geçildiğine şahitlik edersiniz. Sadece Fırat Üniversitesi değil, en bilindik özel üniversiteler de Hasan Can Kaya’nın dalga konusudur. İşte yaşanan tartışmaların nedeni de tam olarak bu.

Açıklamalardan önce, Konuşanlar’daki o sahneyi izleyelim:

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere; Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan bir katılımcıyla konuşurken, “Bilgisayar yok ama.“, “Abaküsle yapıyorlar.” gibi ifadeler kullanıyor. Bu sözler, salonda da kahkaha tufanı koparıyor. Ancak Fırat Üniversitesi, pek de Hasan Can Kaya ve Konuşanlar katılımcıları gibi düşünmüyor.

Fırat Üniversitesi resmi Twitter hesabından yapılan açıklama:

“Bir medya platformunda yayınlanan programda Üniversitemiz ve Şehrimizle ilgili küçük düşürücü ifadelerde bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyor, şehrimizden ve üniversitemizden özür dilemesini bekliyoruz. Ayrıca ilgili kişiyle ilgili hukuki süreç de başlatılacaktır.”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da sert çıktı!

Yaşanan olay Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından da gündeme getirildi. Twitter’dan paylaşım yapan rektör, “Kendisine; biraz ilim, irfan ve edep sahibi olabilmesi için bu yıl YKS sınava girip, Fırat Üniversitesini tercih etmesini tavsiye ederim.” şeklinde oldukça sert bir çıkış yaptı. Fahrettin Göktaş’ın Twitter’daki açıklaması şöyleydi:

“Bir medya platformunda Üniversitemiz ve Şehrimizle ilgili küçük düşürücü ifadelerde bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyorum. Kendisine; biraz ilim, irfan ve edep sahibi olabilmesi için bu yıl YKS sınava girip, Fırat Üniversitesini tercih etmesini tavsiye ederim.”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da olaya dahil oldu

Hasan Can Kaya’nın açıklamalarına tepki gösteren isimlerden bir tanesi de Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ydı. “Ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve saygınlığı olan Fırat Üniversite’mize yönelik konuşmalarından dolayı #HasanCanKaya’yı kınıyorum. Aziz şehrimizi ve Fırat Üniversite’mizi küçümsemek hiç kimsenin haddine değildir.ifadelerini kullanan Şerifoğulları, Konuşanlar’daki o görüntüleri de paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları ise bunda bir sorun görmüyor!

Yaşanan olay, insanların “#hasancankaya” etiketiyle binlerce paylaşım yapmalarına neden oldu. Pek çok kullanıcı, olayın abartıldığını savunuyor. İşte Twitter’da konuyla ilgili yapılan bazı paylaşımlar:

İnanç Can Çekmez: Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Ile Kavgalık Oldu [Video] 1

İnanç Can Çekmez: Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Ile Kavgalık Oldu [Video] 3

İnanç Can Çekmez: Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Ile Kavgalık Oldu [Video] 5

İnanç Can Çekmez: Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Ile Kavgalık Oldu [Video] 7

İnanç Can Çekmez: Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Ile Kavgalık Oldu [Video] 9

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar