Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOtomobilHonda uygun fiyatlı birinci elektrikli scooter modelini resmen piyasaya sürüyor

Honda uygun fiyatlı birinci elektrikli scooter modelini resmen piyasaya sürüyor

Honda, EM1 E modeliyle elektrikli motosiklet pazarına adım atıyor. Bu, Japon araba üreticisinin birinci seri üretim elektrikli motosikleti olarak anılıyor ve şirketin 2025 yılına kadar 10 farklı elektrikli iki tekerlekli model sunma planını duyurduktan bir yıl sonra piyasaya sürülüyor.

Honda EM1 E, Honda’nın birinci elektrikli scooter modeli olma özelliği taşıyor. 1.7kW gücünde bir motorla donatılmış olan bu model, azamî torku 90Nm ve azamî suratı 45km/saat. 2022 yılında tanıtılan Yamaha Neo e-scooter ile rekabet edecek bir model olarak öne çıkıyor.

Honda’nın bu yeni elektrikli scooterı, 50cc akaryakıtlı motosikletlerin elektrikli bir versiyonu olarak kabul edilebilir. EM1 E, Honda’nın kendi geliştirdiği çıkarılabilir lityum iyon pil olan Honda Mobile Power Pack e ile geliyor.

Honda uygun fiyatlı birinci elektrikli scooter modelini resmen piyasaya sürüyor

Econ modunda, bu motosikletin 48km’lik bir sürüş menzili var. Lakin Honda, WMTC Class 1 testi sırasında 30km’lik bir ara kaydedildiğini belirtiyor. Şarj suratı açısından, e-scooter’ı %0’dan %50’ye 2 saatte şarj edebilirsiniz. Honda EM1 E’nin tam şarj mühleti ise 6 saat.

Honda, bu motosikleti kiralama satış modeliyle sunmayı planlıyor ve alıcılarına beyaz, gümüş ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği sunulacak. Motosikletin fren sistemi, ön disk ve art tambur frenlerden oluşuyor. Süspansiyon sistemi ise teleskopik çatal ve art tarafta yer alan ikiz şoklardan oluşuyor.

Yeni Honda e-bike için şimdi resmi bir piyasaya sürülme tarihi belirlenmemiş olsa da, bu yılın ilerleyen devirlerinde piyasaya çıkması bekleniyor. Ayrıyeten, yeni Honda e-bike‘ın fiyat bilgisi de şimdi açıklanmamış. Lakin, motosikletin uygun ve rekabetçi bir fiyat etiketiyle geleceği varsayım ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar