Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilHonor X50 GT, güçlü işlemciyle geliyor

Honor X50 GT, güçlü işlemciyle geliyor

4 Ocak’ta Honor, Çin’de Honor X50 GT‘yi tanıtacak. Bu aygıt, daha evvel bu ay Snapdragon 8 Gen 2 ile tanıtılan Honor 90 GT‘nin akabinde gelen ikinci GT serisi telefon olacak. Dün, marka X50 GT’nin dizaynını, konfigürasyonlarını ve renk seçeneklerini doğruladı. Bugün ise aygıtı güçlendirecek yonga setini açıkladılar.

Honor, X50 GT’nin Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti ile geleceğini doğruladı. Performans odaklı bu telefon, gelişmiş bir oyun tecrübesi için Honor GPU Turbo özelliğine sahip olacak. Markanın belirttiğine nazaran, X50 GT, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin azamî performansını hür bırakıyor ve bilhassa oyun senaryolarında daha yüksek kare suratları elde ederek Snapdragon 8 Gen 2 çipini geride bırakıyor.

Honor X50 GT’nin söylentilere nazaran, 1.5K çözünürlük sunan 6.78 inç OLED bir ekran, 120Hz yenileme suratı ve ekran içi parmak izi sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. SD8+G1 yonga seti, LPDDR5 RAM, UFS 3.1 depolama ve 5100mm² VC ısı dağıtım ünitesi ile birlikte sunulabilir.

Honor X50 GT, güçlü işlemciyle geliyor

X50 GT’nin 5,800mAh kapasiteli bir batarya ve 35W şarj takviyesi ile gelmesi bekleniyor. Aygıtın önünde 8 megapiksel, ardında ise 108 megapiksel + 2 megapiksel çift kamera suramı olacak. Telefon, Magic OS 7.2 tabanlı Android 14 üzerinde çalışacak.

Honor X50 GT‘nin fiyatına gelince, aygıtın 1,999 Yuan başlangıç fiyatı ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Marka tarafından doğrulandığı üzere, 12GB+256GB, 16GB+256GB, 16GB+512GB ve 16GB+1TB üzere çeşitli varyantlarda sunulacak. Aygıt, Sihirli Gece Siyahı ve Gümüş Kanatlı Savaş İlahı renk seçeneklerinde mevcut olacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar