Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Çin'i sürüklemeye başladı

Huawei Çin’i sürüklemeye başladı

2023’te yavaş bir başlangıç yapmasına karşın, Çin’in akıllı telefon pazarı toparlanmaya hazırlanıyor olabilir. Sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı’na nazaran, Çin’deki akıllı telefon üretimi 2023’ün birinci sekiz ayında geçen yılın birebir periyoduna nazaran %7,5 azaldı. Counterpoint isimli pazar araştırma şirketinin belirttiğine nazaran, satışlar %4 azaldı ve 2014’ten bu yana en düşük ikinci çeyrek sayılarına ulaştı.

Ancak bu yılın geri kalanı için uzmanlar optimist. Nedenini mi merak ediyorsunuz? Huawei Teknolojileri’nin yakın vakitte piyasaya sürdüğü 5G dayanaklı Mate 60 Pro serisine daha yakından bakın. Counterpoint’teki kıdemli araştırma analisti Ivan Lam, “Bu yeni eser lansmanları, Çin’in akıllı telefon pazarına büyük bir inanç getirdi” diyor.

Huawei Çin’i sürüklemeye başladı

Huawei’nin satışları, bu yılın birinci sekiz ayında geçen yıla nazaran %41 artış gösterdi. Şirket, tedarik zinciri meselelerinden sıyrılmış üzere görünüyor ve sistemli eser lansman döngülerine geri döndü, bu döngüler Mate 60 Pro 5G için düşük profilli bir ön satış kampanyasını da içeriyor.

Mate 60 Pro serisi, Android’e bir alternatif olan HarmonyOS’a sahip geniş mahallî kullanıcı tabanına hizmet edebilir ve bu, Huawei’nin en büyük avantajlarından biri olabilir. Bu yeni 5G modelleri yalnızca yeni müşterileri cezbetmekle kalmayıp, başka markalara geçiş yapanları da geri kazanabilir. Counterpoint, bu telefonların yıl sonuna kadar beş ila altı milyon ünite ortasında satış yapmasını bekliyor.

Apple’ın iPhone 15 ile satışlarda bir geri dönüş yapması bekleniyor, lakin gerçek dikkat çeken, gizemli, Çin’de üretilen Kirin 9000s işlemci üzere Huawei’nin yerli teknolojileridir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar