Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaOtomobilHuawei ve Chery bir ortaya geldi, gaye Tesla'yı geride bırakmak!

Huawei ve Chery bir ortaya geldi, gaye Tesla’yı geride bırakmak!

Chery Araba ve Huawei Teknolojileri, ortak teşebbüsleri Luxeed ile elektrikli araç (EV) pazarında büyük bir tesir yaratmaya hazırlanıyor. Markanın birinci eseri olan S7, bu Kasım’da Çin yollarında uzunluk gösterecek. Fakat ana maksat; yalnızca Tesla’nın tanınan Model S ile rekabet etmek değil, onu geride bırakmak.

ABD pazarına giriş yapmakta zorlanan Huawei, rekabetteki yerini almayı hedefliyor. Huawei’nin Richard Yu Chengdong, S7’nin potansiyeli hakkında epeyce konuşuldu, lakin tam özellikleri şimdi zımnî tutuluyor. Çağdaş dijital özelliklere, sesli komutlara ve otonom sürüş teknolojilerine ilgi duyan Çin’in büyüyen orta sınıfını etkilemek hedefiyle S7, teknoloji meraklıları için ülkü bir MESKEN olarak konumlandırılıyor.

Luxeed’in özel kılan yanı, Chery’nin otomotiv bilgisi ve Huawei’nin teknolojik üstünlüğünün bir ortaya gelmesidir. Geçen yıl %17’lik bir artışla KONUT teslimatlarında yükselişte olan Chery, üretim kapasitesiyle ön plana çıkıyor. Huawei ise, ABD yaptırımlarıyla uğraş ettikten sonra portföyünü genişleterek MESKEN bölümüne adım atıyor. Geçen yıl piyasaya sürülen Huawei HI sistemi, son teknoloji hesaplama ve otonom sürüş yetenekleri sunuyor.

Huawei ve Chery bir ortaya geldi, emel Tesla’yı geride bırakmak!

Bağımsız analist GaoShen’e nazaran Luxeed markası, Chery’nin üretim kapasitesi ve Huawei’nin teknolojik yenilikçiliği sayesinde “parçalarının toplamından daha fazlasını” sunuyor. Çin KONUT pazarının bu yıl inanılmaz bir halde %55 büyümesi beklenirken, Luxeed S7’nin önünde güçlü bir misyon var.

Çinli KONUT markaları Nio, Li Auto ve Xpeng, Tesla’nın premium MESKEN dominasyonuna yaklaşırken, Luxeed’in S7 modeli teknik açıdan gelişmiş ve lokal olarak pozisyonlandırılmış bir eser olarak rekabetteki yerini alabilir. Tüketicilerin bu esere nasıl reaksiyon vereceğini vakit gösterecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar