Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaDonanımHuawei'nin tanıttığı yeni akıllı gözlük dala damga vurdu

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı gözlük dala damga vurdu

Huawei, sonbahar eser lansmanında Mate 60 RS Ultimate, Watch GT 4 ve MatePad Pro 13.2’nin yanı sıra Huawei Eyewear 2 akıllı gözlüklerini de tanıttı. Barcelona’daki bir aktiflikte de gözlükleri tanıttılar.

Huawei Eyewear 2, Titanium Sky ve Gold Wire isminde iki yeni tarz ile tanıtıldı. Bu yeni tarzlar, çerçevesiz, aviator ve yarı çerçeveli kare tarz seçenekleri ile koleksiyona eklenmiştir. Titanium Sky tarzı, yalnızca 4.7g yükündeki hafif bir β-titanyum çerçeve ile tasarlanmıştır. Hafif ve şık bir tasarım sunar. Gold Wire stilindeyse 18K altın kaplama ve ince bir hudut bulunmaktadır. Huawei, Eyewear 2‘yi daha kullanıcı dostu hale getirmek için hoparlör saplarının genişliğini %20 azalttı. Böylelikle 9.7mm genişliğe ve kuyruk ucunda ise %28 azalarak 8.3mm’ye sahip oldu.

Sektörde bir birinci olan öne bakan çift diyafram gömme ünitesine sahip olan Eyewear 2, hoparlör genliğini %40 artırarak ve medya oynatma sesini %30 artırarak daha düzgün bir ses tecrübesi vaat ediyor. Ayrıyeten üçlü gürültü iptali aracı ile net sesli aramalar yapabilirsiniz.

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı gözlük dala damga vurdu

Akıllı gözlükler, tapınaklarda yer alan gelişmiş sensörlerle donatılmıştır. Bu, dokunmatik denetim alanını evvelki modele nazaran %50 artırarak 23mm’ye çıkarmaktadır. Bu, ezkaza yapılan dokunuşları önlemek ve kesintisiz bir operasyon sağlamak gayesiyle yapılmıştır.

Bağlantı ve uyumluluk açısından, gözlükler birden fazla aygıta meselesiz ilişki imkanı sunar. HarmonyOS ile çalışan akıllı telefonlar ve tabletler ortasında kolay ses değişikliği sağlar. Ayrıyeten Android, iOS ve Windows sistemleri ile uyumludur. Ek olarak, Eyewear 2, Boyun Sıhhati 2.0 dayanağını de içerir.

Pil ömrü konusunda, Eyewear 2, evvelki modele nazaran %83 daha fazla, daima dinleme müddeti olarak 11 saate kadar sunuyor. Konuşma mühleti olarak da evvelki modelin kapasitesini ikiye katlayarak 9 saate kadar sunmaktadır. Tam şarj 50 dakika sürerken, 10 dakikalık süratli şarj ile 3 saat dinleme mühleti sunmaktadır.

Eyewear 2‘nin ön siparişi 25 Eylül’de başlıyor ve resmi satış 30 Eylül’de başlıyor. Titanium Sky Optik Gözlük için fiyat 2299 yuan (314$), Gold Wire Optik Gözlük için 1899 yuan (260$) ve çerçevesiz, aviator ve kare yarı çerçeve optik gözlükler için 1699 yuan (232$) olarak belirlenmiştir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar