Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilHarmony 4.0 görülmemiş bir süratle yayılmaya devam ediyor

Harmony 4.0 görülmemiş bir süratle yayılmaya devam ediyor

Huawei, HarmonyOS 4.0 isimli işletim sisteminin en yeni sürümünü 4 Ağustos’ta tanıttı. Bu yeni sürüm, kullanıcı arayüzünde çeşitli değişikliklere sahne oldu. Ayrıyeten yeni özellikler ve geliştirmeler de getirildi. Huawei, bu yeni yazılımı uygun aygıtlara süratle sunuyor. Bu ayın başlarında, 10 milyon Huawei akıllı telefonunun ve tabletin esasen HarmonyOS 4.0 ile çalıştığını belirtmiştik. Bugün ise şirket, bu işletim sisteminin artık 60 milyon aygıta ulaştığını doğruladı.

Sonbahar 2023’teki Eser Lansmanı etkinliğinde Huawei, HarmonyOS 4’ün 60 milyon Huawei akıllı telefonuna ve tablete kurulduğunu açıkladı. Şirket, günde ortalama 1.2 milyon yeni kullanıcı eklediğini belirtti. Bu, yazılımın resmi duyurusundan yalnızca iki ay sonra gerçekleşti.

Harmony 4.0 görülmemiş bir süratle yayılmaya devam ediyor

HarmonyOS 4.0, varlıklı tema şablonları ve stilize sistem dizaynları üzere dikkat çeken değişikliklere sahip. Uygulama ikonlarınızın renklerini seçebilir ve favori emojinizi seçerek emoji duvar kağıtları ve ana ekranlar belirleyebilirsiniz.

Ayrıca bildirimlerinizi kıymetlerine nazaran gruplayarak daha âlâ yönetmenizi sağlar. Tıpkı uygulama için bildirimler artık dinamik kartlara istifleniyor. Böylelikle, her bir bildirim hakkında daha fazla bilgiyi açmadan görebilirsiniz. HarmonyOS 4.0, metinleri ve görselleri iki sefer tıkladıktan sonra uzun basarak tanımanıza imkan tanır.

Huawei’nin bugün epeyce ağır bir günü vardı. Çin’de yarım düzine yeni eser başlattı. Bunlar ortasında uydu aramalı ve seramik gövdeli bir Huawei Mate 60 RS Ultimate Design akıllı telefon da bulunuyor. Ayrıyeten şirket, FreeBuds Pro 3 ve Watch GT 4’ü de tanıttı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar