Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOtomobilHuawei'nin yeni SUV modeli Aito M9, teknolojiyle dolu

Huawei’nin yeni SUV modeli Aito M9, teknolojiyle dolu

Huawei takviyeli elektrikli araç markası Aito, Çin pazarı için M9 SUV modelini tanıttı. Aito M9, yolcular için koltuklar yerine çok sayıda ekran ve projektörlerle dolu bir koleksiyona sahip. Aito, Huawei ve Seres ortasında bir ortak teşebbüs.

Aito M9, Aito’nun amiral gemisi bir modeli olup, 6 kişilik bir SUV. Elektrikli versiyonu, en son Huawei teknolojileri, birçok ekran ve araç içinde ve dışında sinema tecrübesi sunabilen iki projektör ile donatılmış. Bu lansman, şirketin M7 SUV modelini piyasaya sürmesinden yalnızca birkaç ay sonra gerçekleşti.

Aito M9, çağdaş bir dizayna sahip ve şık bir görünüme yansıtıyor, fakat gövde epeyce genel bir izlenim bırakıyor. SUV, Huawei Luxeed S7 sedanıyla emsal yüksek teknolojili farlara sahip. Uyarlanabilir matris LED teknolojisi, yayaları ve araçları tespit etmeye yardımcı oluyor. Entegre projektör, 100 inç’e kadar imajlar yansıtabiliyor.

Huawei’nin yeni SUV modeli Aito M9, teknolojiyle dolu

Sadece bir açık hava sineması yahut karaoke sistemi olarak fonksiyon görmekle kalmayıp, M9, bir lazer projektör ve kabinde geri çekilebilir 32 inçlik bir panel içeriyor. Bu, yolcuların koltuklarından rahatlıkla sinemalar, oyunlar ve öbür içerikleri izlemelerine imkan tanıyor.

Aito M9’un gösterge paneli, bir Mercedes’in hiperscreen’ine epey benziyor. 12.3 inçlik dijital gösterge paneli, 15.6 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranı ve 16 inçlik ön yolcu ekranı bulunuyor. Ayrıyeten, art yolcular için dört tablet ve 75 inçlik bir baş üstü ekran mevcut. Sistem, Huawei’nin kendi HarmonyOS 4’ünü çalıştırıyor, 25 hoparlörlü 2,080W ses sistemi premium ses çıkışı sağlıyor. Etkin gürültü azaltma teknolojisi de eşsiz bir ses tecrübesi sunmak için karışımda yer alıyor.

Aito M9 SUV’un sistemi, yolcuların gereksinimlerine nazaran ayarlanabiliyor. SUV’nin resmi galerisi, tüm koltukların elektrikle denetim edildiği çift yatak konfigürasyonunu gösteriyor. Aito M9’da Huawei ADS 2.0 sistemiyle birleştirilen gelişmiş güvenlik için 27 sensör bulunuyor. Aito, M9 için büsbütün elektrikli bir seçenek (BEV) ve bir menzil uzatıcı (EREV) olmak üzere iki güç transfer sistemi duyurdu.

BEV seçeneği, 390kW toplam güç üreten çift elektrik motoruna sahip, 97.7kWh CATL batarya paketi 630km CLTC menzili sunuyor. EREV’de turbo şarjlı 1.5 litrelik motor ve 365kW toplam güç üreten çift elektrik motorları bulunuyor. EREV, 42kWh/ 52kWh CATL batarya ile tam depo ve tam şarjlı batarya ile 1,402km’ye kadar birleşik menzil sunuyor.

Aito M9, Çin’de 469,800 yuan ($65,725) ile 569,800 yuan ($79,715) ortasında fiyatlandırılıyor. M9’un en erken teslimatları 2024’ün başlarında gerçekleşecek ve Aito şimdi modeller için global kullanılabilirlik planları sunmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar