Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram artık daha az bilgi toplayacak!

Instagram artık daha az bilgi toplayacak!

Meta, Facebook ve Instagram kullanıcılarının hesaplarını daha fazla denetim etmelerini sağlayan “Hesaplar Merkezi”ne değerli bir özellik ekledi. Bu yeni özellik, daha evvel “Facebook Dışı Etkinlik” olarak bilinirken artık “Meta Dışı Aktiflik Teknolojileri” olarak isimlendiriliyor. Ayrıyeten, bu özellik artık yalnızca Facebook’ta değil, birebir vakitte Instagram’da da kullanılabiliyor. Bu gelişme, kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerinin denetimini artırarak daha fazla zımnilik ve güvenlik sağlamayı amaçlıyor.

Meta’nın Hesaplar Merkezi, kullanıcılara hesaplarını merkezi bir yerden yönetme ve güvenlik ayarlarını özelleştirme fırsatı sunuyor. Bu merkez, Facebook ve Instagram üzere Meta’nın sahip olduğu platformlardaki aktiflikleri takip etmek ve yönetmek için kullanılabilir. Kullanıcılar, bu merkez aracılığıyla hesaplarına bağlı tüm aygıtları ve oturumları görüntüleyebilir, kuşkulu aktiflikleri izleyebilir ve şifrelerini sıfırlayabilirler.

Instagram artık daha az bilgi toplayacak!

Meta Dışı Aktiflik Teknolojileri, kullanıcıların Facebook ve Instagram dışındaki uygulamalar ve web siteleri üzerinden topladığı bilgileri görüntülemelerini ve yönetmelerini sağlıyor. Bu, Meta’nın izleme ve hedefleme süreçlerini daha açık bir biçimde anlamalarına yardımcı olabilir. Kullanıcılar bu özellik sayesinde hangi uygulamaların ve web sitelerinin data topladığını görebilir ve bu dataları gerektiğinde silebilirler.

Bu adım, Meta’nın kullanıcı saklılığı ve data güvenliği mevzularına daha fazla vurgu yapmasının bir kesimi olarak görünüyor. Bilhassa toplumsal medya platformları, son yıllarda bilgi kapalılığı ve güvenlik mevzularında artan tasalarla karşı karşıya. Meta, bu yeni özelliklerle kullanıcıların bilgilerini daha fazla denetim etmelerine ve bu platformlarda daha inançta hissetmelerine imkan sağlamayı hedefliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar