Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram, öyküler için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Instagram, öyküler için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Instagram, toplumsal medya tecrübesini zenginleştirmek için daima yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden biri olan öyküler kısmında kullanıcıların yakın arkadaşlar yahut tüm takipçileriyle paylaşma opsiyonu bulunuyor. Lakin son vakitlerde meydana gelen birtakım raporlara nazaran, bu paylaşma seçenekleri artık genişleyebilir.

Yeni elde edilen bilgilere nazaran Instagram, kullanıcılarına öykülerini birden fazla listeyle paylaşma imkanı sunmayı planlıyor. Şu an için yakın arkadaşlar seçeneği bulunan kıssalarda, yeni getirilmek istenen özellik sayesinde makul arkadaşlarınızı muhakkak bir listeye ekleyerek, yalnızca o listeyle paylaşma imkanınız olacak. Örneğin, aile üyeleriniz için farklı, iş arkadaşlarınız için başka listeler oluşturabilir ve öykünüzü yalnızca istediğiniz kümede paylaşabilirsiniz.

Instagram, kıssalar için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Bu yeni özellik, henüz test aşamasında olmasına karşın, kullanıcıların toplumsal medya tecrübesini özelleştirebilmeleri ismine hayli kıymetli. İster aile fotoğrafları, ister işle alakalı bir bilgi, artık paylaşmak istediğiniz içerikleri, istediğiniz şahıslara özel olarak sunabileceksiniz. Oluşturulan listenin akabinde kıssa paylaşırken, hangi listeyle paylaşmak istediğinizi seçerek, paylaşımınızı gerçekleştireceksiniz.

Kısacası, Instagram’ın bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarını daha özelleştirilmiş bir halde yapabilecek. Toplumsal medya platformunun bu tıp yeniliklerle kullanıcı tecrübesini artırmaya çalışması, platformun popülerliğini artırmaya devam edeceğine işaret ediyor. Fakat bu özelliğin ne vakit tam manasıyla kullanıma sunulacağını şu an için bilemiyoruz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar