Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram "Yayın Kanalları" özelliği için geri sayıma geçti

Instagram “Yayın Kanalları” özelliği için geri sayıma geçti

Bu içerik oluşturuculara, ana sayfalarında paylaşım yapmak zorunda kalmadan takipçilerini güncelleyebilmeleri için bir yol sağladı. Şirket artık yayın kanallarının kullanılabilirliğini genişletiyor ve bunu Facebook ve Messenger’a da getiriyor. Facebook sayfaları olan içerik oluşturucular ve tanınmış bireyler artık topluluklarına fotoğraf, görüntü ve sesli notlar dahil olmak üzere iletiler gönderebilecek.

Bu hala tek taraflı bir iletileşme aracı. Bu da kanalda sadece Sayfa yöneticilerinin ileti gönderebileceği lakin iştirakçilerin bunlara reaksiyon verebileceği ve anketlerde oy verebileceği manasına geliyor. Yöneticiler direkt sayfalarından bir kanal başlatabilecek ve Facebook, takipçilerine birinci bildirilerini gönderdikten sonra katılmaları için tek seferlik bir bildirim gönderecek.

Instagram “Yayın Kanalları” özelliği için geri sayıma geçti

Meta şefi Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan ekran imajlarına nazaran yayın kanalları, kullanıcıların Messenger sohbetlerinde “Kanallar” etiketli bir sekme altında görünecek. İştirakçiler, sayfa sahibinin her güncelleme gönderdiğinde bildirim alacak lakin istedikleri vakit kanalın sesini kapatabilecekler. Muhtemelen, birinci sefer katılmamayı seçenler, Instagram’daki insanların erişebildiği üzere, kanala tekrar sayfanın profilinden erişebilecek.

Meta, özelliğin artık erişilebilir olduğu rastgele bir sayfa yöneticisinin, isterlerse bir kanal başlatabileceğini söylüyor. Fakat bu özellik hala her yerde kullanılamıyor ve şimdi yayın kanalı açma seçeneğini bulamayanlar şimdilik bekleme listesine katılabilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar